Бактіофур 10% (суспензія для ін'єкцій)

Бактіофур 10% (суспензія для  ін'єкцій)
Бактіофур 10% (суспензія для ін'єкцій)
Інгрідієнти: Цефтіофур
Застосування: Ін'єкційне
Тип препарату: Антибіотик

Опис

Масляна суспензія для ін'єкцій від білого до світло-коричневого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:
вільну кислоту кристалічного цефтіофуру - 100,0 мг.
Допоміжні речовини: олія бавовняна, тригліцериди з средньою довжиною ланцюга.

Фармакологічні властивості 

АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.

Цефтіофур є напівсинтетичним антибіотиком групи цефалоспоринів третього покоління. Він має широкий спектр дії проти грампозитивних і грамнегативних бактерій (Pasteurella haemolytica (Mannheimia spp.), Escherichia coli, Pasteurella multocida, Haemophilus somnus, Heamophilus parasuis, Fusobacterium necrophorum і Bacteroides melaninogenicus (Porphyromonas asaccharolytica), Arcanobacterium pyogenes, Fusobacterium necrophorum, Pasteurella multocida, Actinobacillus pleuropneumoniae і Streptococcus suis). Цефтіофур блокує (пригнічує) синтез клітинних стінок бактерій, пригнічуючи синтез пептидоглікану.

Цефтіофур проявляє активну дію проти таких патогенів, які викликають респіраторні та інші інфекційні захворювання у свиней: Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurella multocida, Heamophilus parasuis і Streptococcus suis.

Після парентерального введення, цефтіофур швидко метаболізується в десфералцефтіофур, активний метаболіт. Завдяки зв'язуванню з білками плазми, активний метаболіт цефтіофура концентрується в місці запалення.

Максимальна концентрація антибіотика в плазмі крові досягається через 22 години після введення препарату. Виділення препарату з організму відбувається протягом 10 днів після введення. Цефтіофур виводиться з організму в основному з сечею, а також частково з калом.

Показання до застосування 

Лікування свиней, хворих на септицемію, поліартрит, полісерозит, а також при захворюваннях органів дихання та інших інфекційних захворюваннях, викликаних мікроорганізмами, чутливими до цефтіофуру.

Спосіб застосування та дози

Внутрішньом'язово в дозі 1 мл на 20 кг маси тіла (5 мг діючої речовини на 1 кг маси тіла) одноразово в область шиї.

Перед застосуванням флакон з препаратом необхідно ретельно струснути до отримання однорідної суспензії і ресуспендування осаду.

Максимальний обсяг препарату для введення в одне місце не повинен перевищувати 4 мл.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до бета-лактамних антибіотиків.

Не вводити внутрішньовенно.

Застереження

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 71 добу після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Застосування препарату має базуватися на визначенні чутливості збудників, а також з урахуванням офіційних і місцевих правил застосування антимікробних препаратів.

Пеніциліни і цефалоспорини можуть викликати реакції гіперчутливості після ін'єкції, інгаляції, проковтування або контакту зі шкірою. Гіперчутливість до пеніцилінів може призводити до перехресним реакцій до цефалоспоринів і навпаки. Алергічні реакції на ці речовини іноді можуть бути важкими.

При застосуванні препарату відповідно до листівкою-вкладкою побічних явищ і ускладнень, як правило, не відзначається. В окремих випадках можливе утворення припухлості і зони алопеції в місці введення препарату, які зникають протягом 56 днів після введення препарату.

Слід уникати випадкового введення препарату людині. У разі випадкової ін'єкції людині, потрібно негайно звернутися до лікаря, показавши листівку-вкладиш або етикетку препарату.

Не рекомендується працювати з препаратом особам з підвищеною чутливістю до бета-лактамних антибіотиків.

При потраплянні препарату на шкіру ретельно промити водою з милом.

При попаданні в очі відразу ж змити чистою водою.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла (марки НС-1, НС-2, СПС-1), закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 і 200 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання

Сухе темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 ° С до 25 ° С.

Термін придатності

2 роки з дати виробництва при дотриманні умов зберігання в закритій упаковці.

Після першого відбору з флакона препарат необхідно використати протягом 14 днів, за умови зберігання в темному місці при температурі від 0 °  до 8 ° С.

Написати огляд