Бактіофур 20% (суспензія для ін'єкцій)

Бактіофур 20% (суспензія для ін'єкцій)
Бактіофур 20% (суспензія для ін'єкцій)
Інгрідієнти: Цефтіофур
Застосування: Ін'єкційне
Тип препарату: Антибіотик

Опис

Масляна суспензія для ін'єкцій від білого до світло-коричневого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

вільну кислоту кристалічного цефтіофура - 200 мг.

Фармакологічні властивості 

АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.

Цефтіофур є напівсинтетичним антибіотиком групи цефалоспоринів третього покоління. Він має широкий спектр дії проти грампозитивних і грамнегативних бактерій (Pasteurella haemolytica (Mannheimia spp.), Escherichia coli, Pasteurella multocida, Haemophilus somnus, Fusobacterium necrophorum і Bacteroides melaninogenicus (Porphyromonas asaccharolytica), Arcanobacterium pyogenes, Fusobacterium necrophorum, Arcanobacterium pyogenes, Actinobacillus pleuropneumoniae і Streptococcus suis). Цефтіофур блокує (пригнічує) синтез клітинних стінок бактерій, пригнічуючи синтез пептидоглікану.

Після парентерального введення, цефтіофур швидко метаболізується в десфералцефтіофур, активний метаболіт. Завдяки зв'язуванню з білками плазми, активний метаболіт цефтіофура концентрується в місці запалення.

Максимальна концентрація антибіотика в плазмі крові досягається через 12 годин після введення препарату, і зберігається на терапевтичному рівні не менше 7 діб. Цефтіофур виводиться з організму в основному з сечею, а також частково з калом.

Показання до застосування

Лiкування великої рогатої худоби хворої на некробактерiоз (викликаний Fusobacterium necrophorum і Porphyromonas levii, Bacteroides spp., Prevotella spp.), rостру форму пiсляродового метриту (у випадку, коли лiкування iншими протимiкробними препаратами не дало результату), що спричинений Escherichia coli, Arcanobacterium pyogenes і Fusobacterium necrophorum, а також при захворюваннях органiв дихання, спричинених Pasteurella haemolytica (Mannheimia spp.), Pasteurella  multocida, Haemophilus somnus, що чутливi до цефтiофуру.

Спосіб застосування та дози

ВРХ: підшкірно одноразово в дозі 1 мл препарату на 30 кг маси тіла (6,6 мг цефтіофуру на кг маси тіла).

Максимальний обсяг препарату для введення в одне місце не повинен перевищувати 30 мл.

Перед застосуванням флакон з препаратом необхідно ретельно струснути до отримання однорідної суспензії.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до бета-лактамних антибіотиків.

Не вводити внутрішньовенно.

Застереження

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 20 діб після останнього застосування препарату.

Період виведення для молока становить 0 діб.

Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Застосування препарату має базуватися на визначенні чутливості збудників, а також з урахуванням офіційних і місцевих правил застосування антимікробних препаратів.

Пеніциліни і цефалоспорини можуть викликати реакції гіперчутливості після ін'єкції, інгаляції, проковтування або контакту зі шкірою. Гіперчутливість до пеніцилінів може призводити до перехресним реакцій до цефалоспоринів і навпаки. Алергічні реакції на ці речовини іноді можуть бути важкими.

При застосуванні препарату відповідно до листівкою-вкладкою побічних явищ і ускладнень, як правило, не відзначається. В окремих випадках можливе утворення припухлості.

Слід уникати випадкового введення препарату людині. У разі випадкової ін'єкції людині, потрібно негайно звернутися до лікаря, показавши листівку-вкладиш або етикетку препарату. Не рекомендується працювати з препаратом особам з підвищеною чутливістю до бета-лактамних антибіотиків.

При потраплянні препарату на шкіру ретельно промити водою з милом.

При попаданні в очі відразу ж змити чистою водою.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла (марки НС-1, НС-2, СПС-1), закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 і 200 мл.

Вторинна упаковка - картонні коробки.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 ° С до 25 ° С.

Термін придатності 

Термін придатності препарату при дотриманні умов зберігання в закритій упаковці - 2 роки з дати виробництва.

Після першого відбору з флакона препарат необхідно використати протягом 14 днів, за умови зберігання в темному місці при температурі від 0 ° до 8 ° С.

Написати огляд