До списку новин
08 Квітня

Демодекоз у собак

Демодекоз – це паразитарне захворювання шкіри собак, викликане надмірним розмноженням кліщів Demodex canis. Демодекоз досить часто зустрічається, і фактично кожен третій вихованець є носієм кліща. Demodex canis передаються від матері цуценятам в перші 2-3 дні після їх народження.
Demodex сanis – невеликий кліщ сигаровидної форми, який мешкає у волосяних фолікулах і на поверхні шкіри. У нормі ці паразити можуть перебувати на шкірі здорових собак, не викликаючи захворювання. Імунна система здорової тварини не допускає надмірного розмноження кліща. Порушення функції імунної системи у собак може провокувати посилене розмноження кліщів і розвиток клінічних ознак захворювання. У цуценят у віці від 3 місяців до року зустрічається, так звана, ювенільна форма захворювання, пов'язана зі спадковим генетичним дефектом.
Симптомами демодекозу є:
- свербіж,
- розчеси,
- вогнищева алопеція,
- висип,
- почервоніння шкіри в області морди, лопаток, стегон або лап.
Якщо присутня бактеріальна інфекція, то можлива поява висипу, який перетворюється в гнійники, і при відсутності лікування може перерости в піодермію.
Для підтвердження діагнозу ветеринарний лікар може зробити зішкріб шкіри з наступним мікроскопічним дослідженням. Лікування демодекозу залежить від породи, ваги тварини і форми прояву захворювання. Лікар підбирає лікування кожного пацієнта індивідуально, тому що кожен препарат має різну токсичність і ефективність. Іноді, крім специфічних протипаразитарних препаратів може знадобитися протимікробне лікування, застосування протизапальних препаратів, імуностимуляторів, гепатопротекторів.
Для лікування демодекозу компанія «Ветсинтез» пропонує ін'єкційний препарат Дорамакс, з діючою речовиною дорамектин, який ефективно знищує не тільки кліщів, але і гельмінтів, при цьому максимально безпечний і зручний в застосуванні.
Профілактика демодекозу включають в себе підтримку здоров'я і гігієни собак, для підвищення стійкості до викликаних кліщами шкірних захворювань. Додаткові засоби захисту тварин – використання проти паразитарних нашийників, крапель, шампунів.


Останні статті

09 Травня Зі святом Перемоги

Зі святом Перемоги

06 Травня Дерматити та екземи у тварин

Дерматити та екземи у тварин

02 Травня Вітаємо з Великоднем!

Вітаємо з Великоднем!