До списку новин
13 Квітня

Бешиха свиней

Бешиха свиней – дуже поширене захворювання, але, на щастя, легко виліковне.

Збудником бешихи є бактерія-паличка Erysipelotrix rhusiopathiae, яка добре зберігається у зовнішньому середовищі, залишаючись живою в грунті до 5-ти місяців, під прямими сонячними променями вона здатна виживати до 2-х тижнів.

Зараження поросят може відбуватися через корм, воду, при контакті з зараженими тваринами і продуктами їх життєдіяльності, через комарів і нашкірних паразитів. Найчастіше, заражається не щеплений молодняк віком до року. У зимовий період випадки зараження дуже рідкісні.

Потрапивши в організм свині, бактерії починають ділитися в місці проникнення, викликаючи при цьому неспецифічну запальну реакцію. Збудник, активно розмножується і поширюється в організмі, виділяючи токсини. Накопичення токсинів в організмі свиней викликає зовнішній прояв хвороби.

З моменту зараження до появи перших симптомів хвороби проходить від 3-х до 5-ти днів. Перша ознака бешихи – це відмова від їжі, млявість, що переходить в пригнічення, відсутність реакції на зовнішні подразники, температура підвищується до +41 ... 42 ° С, на шкірі з'являються червоні плями-припухлості невизначеної форми. Якщо терміново не надати допомогу, то тварина може загинути на 3-й - 4-й день.

Бешиха у свиней дуже добре піддається лікуванню антибіотиками пеніцилінового ряду. Компанія «Ветсинтез» для лікування цього захворювання має широкий перелік препаратів: Шотадін-ВС, Амоксівет 15%, Цефтіофур-ВС, які допоможуть ефективно усунути захворювання. Профілактика бешихи свиней найчастіше зводиться до вакцинації тварин. Також, паличка бешихи мало стійка до дезинфікуючих засобів. Її можна швидко знищити за допомогою дезинфікуючого засобу Гермецід-ВС, який ефективний незалежно від температури навколишнього середовища в мінімальних концентраціях.Останні статті

06 Травня Дерматити та екземи у тварин

Дерматити та екземи у тварин

02 Травня Вітаємо з Великоднем!

Вітаємо з Великоднем!

01 Травня Вітаємо зі святом, 1 травня!

Вітаємо зі святом, 1 травня!