До списку новин
04 Червня

Сальмонельоз свиней

Здорове поголів'я - запорука успіху вашого бізнесу.

Свині, як і інші тварини, хворіють з різних причин:

- погані умови утримання;

- неправильна технологія годування;

- неякісні корми;

- різні інфекції, віруси, бактерії, паразити.

Вагомий відсоток в захворюваності свиней займають кишкові інфекції, зокрема сальмонельоз. Сальмонела - бактерія, яка викликає ураження кишківника, може інфікувати багато тварин і навіть людей.


Сальмонельоз свиней - це захворювання, що виникає на всіх стадіях розвитку свиней, але вражає в основному поросят після відлучення і до 4-місячного віку. Сальмонели досить стійкі до зовнішнього середовища і зберігаються до 120 днів в водоймах, в грунті до 140 днів, гинуть при температурі 70 °С протягом 5-10 хв. Хвороба передається від хворих тварин і бактеріоносіїв в будь-який час року через інфіковану воду, молоко, а також з підстилкою, предметами догляду, спецодягом обслуговуючого персоналу, інкубаційний період може тривати до 10 днів. У хворих поросят, при гострому перебігу, підвищується температура, йде відмова від корму, у деяких тварин з'являється блювота, синіє шкіра на вухах, в області живота, хвоста, відбувається запалення лімфовузлів, свині більше лежать. На 2-3 добу з'являється діарея з вмістом слизу і крові, розвиваються дегенеративні процеси в тонкому і товстому кишківнику. При гострому перебігу загибель поросят доходить до 80% від числа захворівших. Поросята-сисуни, які заразилися в перші дні життя, часто гинуть при сильній діареї. Септицемию частіше діагностують у поросят 2-4 місяців. При підгострому і хронічному перебігу захворювання часто розвивається пневмонія, запалення суглобів, періодично з'являється пронос, тварини відстають у рості, худнуть, їх шкіра набуває сірого кольору. У дорослих свиней сальмонельоз, найчастіше, протікає хронічно. Тварини, що перехворіли набувають імунітету.


Діагноз сальмонельоз ставлять на підставі епізоотологічних даних, клінічної картини, особливостей перебігу хвороби, патологоанатомічних змін і результатів мікробіологічного дослідження. Для правильного підбору препарату, перед лікуванням, необхідно зробити аналіз для визначення чутливості збудника до антибіотиків.


Компанія «Ветсинтез» має широкий перелік препаратів ін'єкційного і перорального застосування для лікування сальмонельозу: Амоксівет 15%, Енрофлоквет 10% ін'єкційний і 20% пероральнрий розчин, Гентавет, Гентафлокс, Метацин 50, Фловет 30%, Фловет 5% і Фловет-200, Ціпрофлоквет.

 

Останні статті

11 Червня Найбільша в Україні та Східній Європі агропромислова виставка «АГРО-2021»

Найбільша в Україні та Східній Європі агропромислова виставка «АГРО-2021»

10 Червня Прибуткове свинарство 2021

Прибуткове свинарство 2021

08 Червня Літо – прекрасний час для прогулянок та активного відпочинку

Літо – прекрасний час для прогулянок та активного відпочинку