До списку новин
06 Липня

Ензоотична пневмонія свиней

Ензоотична пневмонія свиней - досить поширене захворювання в промисловому свинарстві. Викликає це захворювання Mycoplasma hyopneumoniae.

Мікоплазми - поліморфні бактерії, які позбавлені клітинної стінки, замість неї тришарова цитоплазматична мембрана. Мікоплазми можуть персистентно перебувати в організмі свиней до появи сприятливих умов для їх розмноження. Найчастіше клінічні ознаки захворювання починають проявлятися в період зниження колострального імунітету, також пов'язані з появою стресових ситуацій, погіршенням умов утримання та годування і зниженням загальної резистентності організму свиней. Мікоплазма володіє спорідненістю до клітин миготливого епітелію дихальних шляхів, викликає злипання вій і їх руйнування.

Клінічні прояви захворювання:

- сухий непродуктивний кашель,

- лихоманка,

- гіпоксія,

- ціаноз шкіри і слизових оболонок,

- відсутність апетиту і виснаження.

Ураження досягає до 60-80% поголів’я, а смертність до 15% . Тварини, що перехворіли часто відстають у рості, не досягають забійної кондиції.

Так як, мікоплазма володіє імуносупресивною дією, часто ензоотична пневмонія асоціюється з вторинними інфекціями, які викликають серйозні ускладнення.

Мікоплазми зберігаються у перехворівших тварин в організмі до 15 місяців, можна сказати що вони є носіями інфекції.

Для мінімізації економічних збитків надзвичайно важливо почати лікування при перших симптомах захворювання. Для лікування спорадичних проявів ензоотичної пневмонії чудово підійдуть такі антибактеріальні препарати, як Доксіфлор і Фловет 30% (розчини для ін'єкцій), а при появі масових симптомів захворювання рекомендується групова обробка тварин за допомогою введення препаратів в корм або воду - Фловет 5% і 8%, Тилоциклінвет, Метацин 50, Пневмосепт. Як протизапальні та жарознижуючі, можна використовувати індивідуально - Кетоніл (розчин для ін'єкцій), або груповим способом випоювати АСК-70 (водорозчинний препарат ацетилсаліцилової кислоти). У нашому асортименті є комбіновані препарати з антибактеріальним і протизапальним ефектом, які можна використовувати для лікування ензоотичної пневмонії - Міфлор або Бовікен.

При лікуванні свиней, також, важливо проводити заходи щодо розриву епізоотичного ланцюга і заходи для поліпшення умов утримання, годівлі, виключення стресових факторів, що знижують резистентність організму.


Останні статті

31 Липня День безпородної собаки

День безпородної собаки

27 Липня Грмецид-ВС – надійний дезінфектант

Грмецид-ВС – надійний дезінфектант

25 Липня Вітаємо з Днем робітника торгівлі!

Вітаємо з Днем робітника торгівлі!