До списку новин


06 Вересня

Мікотоксини - небезпека для свинарства

Серед усіх токсичних забруднювачів кормів мікотоксини представляють для свинарства найбільш високу небезпеку.

Для захисту поголів'я свиней від мікотоксикозів і наступних економічних втрат, застосовують кормові добавки - сорбенти. Їх функцією є «зв'язування» токсинів в травному тракті тварин і виведення їх з організму. Крім мікотоксинів, кормові сорбенти здатні пов'язувати бактеріальні токсини, токсичні продукти метаболізму, продукти гниття, іони важких металів і радіоактивні сполуки. Через відмінності в фізичних і хімічних характеристиках, ефективність сорбції мікотоксинів відрізняється. Найбільш ефективно сорбентами поглинаються полярні мікотоксини (афлатоксини). Неполярні (Т-2 токсин, фумонізинів і зеараленон) зв'язуються сорбентами і виводяться менш ефективно. Виходячи з цього, важливим завданням сорбенту є максимальна ефективність в різних умовах - низького рН шлунка, який сприяє зв'язуванню і виведенню токсинів, і в ділянках з нейтральною кислотністю - тонкому кишківнику. У підсумку, рівень pH робить вирішальний вплив на структуру поверхні адсорбенту, який зв'язує токсин.

До складу препарату Бенотокс®, від компанії Ветсинтез, входять органічні кислоти, які підтримують оптимальний рівень рН, сприяє ефективній сорбції мікотоксинів в кишківнику, виявляють антибактеріальну дію щодо патогенної мікрофлори, при цьому оптимізують склад нормофлори. Пропионат кальцію в поєднанні з лимонною кислотою утримує токсини в адсорбованому вигляді і попереджає їх вивільнення в подальших ділянках травного тракту, а додавання в Бенотокс® бурих водоростей, які позитивно впливають на імунну систему і збагачують організм тварин мікро- і макроелементами, є вагомою перевагою при виборі сорбенту для контролю мікотоксинів у свинарстві.

Комплексна стратегія в боротьбі з мікотоксикозами на всіх етапах - є запорукою збереження високого статусу здоров'я свиней і економічної ефектівності господарства. Так як, жоден окремий адсорбент не ефективний в боротьбі з усіма мікотоксинами, комбінація активних інгредієнтів може забезпечити максимальну ефектівносіть захисту навіть в малих концентраціях.


Останні статті

09 Листопада  Лікування захворювань печінки у котів та собак

Лікування захворювань печінки у котів та собак

05 Листопада Міжнародний день пам’яті тварин, які загинули від рук людини

Міжнародний день пам’яті тварин, які загинули від рук людини

05 Листопада Респіраторні захворювання свиней в осінньо-зимовий період

Респіраторні захворювання свиней в осінньо-зимовий період