До списку новин
06 Вересня

Мікотоксини - небезпека для свинарства

Серед усіх токсичних забруднювачів кормів мікотоксини представляють для свинарства найбільш високу небезпеку.

Для захисту поголів'я свиней від мікотоксикозів і наступних економічних втрат, застосовують кормові добавки - сорбенти. Їх функцією є «зв'язування» токсинів в травному тракті тварин і виведення їх з організму. Крім мікотоксинів, кормові сорбенти здатні пов'язувати бактеріальні токсини, токсичні продукти метаболізму, продукти гниття, іони важких металів і радіоактивні сполуки. Через відмінності в фізичних і хімічних характеристиках, ефективність сорбції мікотоксинів відрізняється. Найбільш ефективно сорбентами поглинаються полярні мікотоксини (афлатоксини). Неполярні (Т-2 токсин, фумонізинів і зеараленон) зв'язуються сорбентами і виводяться менш ефективно. Виходячи з цього, важливим завданням сорбенту є максимальна ефективність в різних умовах - низького рН шлунка, який сприяє зв'язуванню і виведенню токсинів, і в ділянках з нейтральною кислотністю - тонкому кишківнику. У підсумку, рівень pH робить вирішальний вплив на структуру поверхні адсорбенту, який зв'язує токсин.

До складу препарату Бенотокс®, від компанії Ветсинтез, входять органічні кислоти, які підтримують оптимальний рівень рН, сприяє ефективній сорбції мікотоксинів в кишківнику, виявляють антибактеріальну дію щодо патогенної мікрофлори, при цьому оптимізують склад нормофлори. Пропионат кальцію в поєднанні з лимонною кислотою утримує токсини в адсорбованому вигляді і попереджає їх вивільнення в подальших ділянках травного тракту, а додавання в Бенотокс® бурих водоростей, які позитивно впливають на імунну систему і збагачують організм тварин мікро- і макроелементами, є вагомою перевагою при виборі сорбенту для контролю мікотоксинів у свинарстві.

Комплексна стратегія в боротьбі з мікотоксикозами на всіх етапах - є запорукою збереження високого статусу здоров'я свиней і економічної ефектівності господарства. Так як, жоден окремий адсорбент не ефективний в боротьбі з усіма мікотоксинами, комбінація активних інгредієнтів може забезпечити максимальну ефектівносіть захисту навіть в малих концентраціях.


Останні статті

24 Вересня Дегельмінтизація кіз та овець

Дегельмінтизація кіз та овець

22 Вересня  «Ветсинтез» на бізнес форумі WSAVA٠USAVA CE 2021

«Ветсинтез» на бізнес форумі WSAVA٠USAVA CE 2021

15 Вересня Блохи у домашніх улюбленців

Блохи у домашніх улюбленців