До списку новин
09 Вересня

Кокцидіози та гельмінтози у домашніх улюбленців

Всі ми, власники пухнастих друзів, дуже любимо своїх вихованців. Але любов це не просто своєчасне  годування, прогулянки, ігри та пустощі, це ще і турбота про здоров’я наших улюбленців.

Дбати про братів наших менших потрібно з дня народження. Необхідно захистити пухнастиків від паразитів: бліх, що найчастіше з’являються у наших вихованців,  а також кишкових паразитів (гельмінтів та кокцидій). Про гельмінтів  та бліх  знає, мабуть, кожен власник тварин, а про кокцидіози - захворювання, що викликаються одноклітинними кишковими паразитами, інформовано дуже мало власників домашніх тварин та це не менш розповсюджене захворювання.

Поширені симптоми кокцідіозу:

- у цуценят: пронос, відставання у рості, погане засвоєння корму, прожилки крові в калі, блювота, зневоднення, виснаження та навіть смертність молодняку;

 - у дорослих тварин: проноси і запори, що чергуються, млявість та апатія.

Через такі симптоми часто ставиться діагноз вірусна інфекція, глисти або дисбактеріоз, хоча найчастіше причиною є саме кокцідіоз.

Кокцидіози  призводять  до поганого засвоєння корисних речовин, порушення обміну речовин та зниження імунітету. При вірусних  чи бактеріальних інфекціях кокцидіози ускладнюють і посилюють їх перебіг, можуть сприяти розвитку інфекційного процесу.

Кокцидіоз (цистоізоспороз, ізоспороз) – захворювання , викликане найпростішими організмами,  що паразитують в клітинах кишкового епітелію, дуже швидко розмножуються в них, руйнують клітини та виводять в зовнішнє середовище ооцисти (спори паразита, що захищені оболонкою від зовнішніх факторів: тепла, холоду та навіть деззасобів).  Наші улюбленці можуть заразитись при контакті з хворими тваринами або носіями захворювання, навіть на прогулянці, а також через екскременти та іграшки інших тварин. Найбільш сприйнятливі до захворювання цуценята та кошенята з двотижневого віку і до шести місяців, дорослі собаки та коти хворіють рідше, в легкій формі, і частіше  є носіями та можуть при контакті заразити інших тварин. 

Для попередження та лікування кокцидіозу у домашніх улюбленців рекомендуємо використовувати препарати Турил 5% - смачну суспензію толтразурилу,  що підходить і для профілактики, і для лікування. Турил 5% можна використовувати тваринам з 2-тижневого віку  та вагою від 400 грамів. Також, при лікуванні клінічних проявів кокцидіозу необхідно симптоматичне лікування.

Для профілактики гельмінтозів (круглих та стрічкових гельмінтів) рекомендуємо цуценятам та кошенятам з 3-тижневого віку використовувати суспензію Антигельм-ВС, а дорослим тваринам – таблетки Антигельм- ВС.


Останні статті

24 Вересня Дегельмінтизація кіз та овець

Дегельмінтизація кіз та овець

22 Вересня  «Ветсинтез» на бізнес форумі WSAVA٠USAVA CE 2021

«Ветсинтез» на бізнес форумі WSAVA٠USAVA CE 2021

15 Вересня Блохи у домашніх улюбленців

Блохи у домашніх улюбленців