До списку новин


09 Вересня

Кокцидіози та гельмінтози у домашніх улюбленців

Всі ми, власники пухнастих друзів, дуже любимо своїх вихованців. Але любов це не просто своєчасне  годування, прогулянки, ігри та пустощі, це ще і турбота про здоров’я наших улюбленців.

Дбати про братів наших менших потрібно з дня народження. Необхідно захистити пухнастиків від паразитів: бліх, що найчастіше з’являються у наших вихованців,  а також кишкових паразитів (гельмінтів та кокцидій). Про гельмінтів  та бліх  знає, мабуть, кожен власник тварин, а про кокцидіози - захворювання, що викликаються одноклітинними кишковими паразитами, інформовано дуже мало власників домашніх тварин та це не менш розповсюджене захворювання.

Поширені симптоми кокцідіозу:

- у цуценят: пронос, відставання у рості, погане засвоєння корму, прожилки крові в калі, блювота, зневоднення, виснаження та навіть смертність молодняку;

 - у дорослих тварин: проноси і запори, що чергуються, млявість та апатія.

Через такі симптоми часто ставиться діагноз вірусна інфекція, глисти або дисбактеріоз, хоча найчастіше причиною є саме кокцідіоз.

Кокцидіози  призводять  до поганого засвоєння корисних речовин, порушення обміну речовин та зниження імунітету. При вірусних  чи бактеріальних інфекціях кокцидіози ускладнюють і посилюють їх перебіг, можуть сприяти розвитку інфекційного процесу.

Кокцидіоз (цистоізоспороз, ізоспороз) – захворювання , викликане найпростішими організмами,  що паразитують в клітинах кишкового епітелію, дуже швидко розмножуються в них, руйнують клітини та виводять в зовнішнє середовище ооцисти (спори паразита, що захищені оболонкою від зовнішніх факторів: тепла, холоду та навіть деззасобів).  Наші улюбленці можуть заразитись при контакті з хворими тваринами або носіями захворювання, навіть на прогулянці, а також через екскременти та іграшки інших тварин. Найбільш сприйнятливі до захворювання цуценята та кошенята з двотижневого віку і до шести місяців, дорослі собаки та коти хворіють рідше, в легкій формі, і частіше  є носіями та можуть при контакті заразити інших тварин. 

Для попередження та лікування кокцидіозу у домашніх улюбленців рекомендуємо використовувати препарати Турил 5% - смачну суспензію толтразурилу,  що підходить і для профілактики, і для лікування. Турил 5% можна використовувати тваринам з 2-тижневого віку  та вагою від 400 грамів. Також, при лікуванні клінічних проявів кокцидіозу необхідно симптоматичне лікування.

Для профілактики гельмінтозів (круглих та стрічкових гельмінтів) рекомендуємо цуценятам та кошенятам з 3-тижневого віку використовувати суспензію Антигельм-ВС, а дорослим тваринам – таблетки Антигельм- ВС.


Останні статті

09 Листопада  Лікування захворювань печінки у котів та собак

Лікування захворювань печінки у котів та собак

05 Листопада Міжнародний день пам’яті тварин, які загинули від рук людини

Міжнародний день пам’яті тварин, які загинули від рук людини

05 Листопада Респіраторні захворювання свиней в осінньо-зимовий період

Респіраторні захворювання свиней в осінньо-зимовий період