До списку новин
15 Вересня

Блохи у домашніх улюбленців

Заводячи домашнього улюбленця, ми завжди замислюємося про його здоров'я, комфорт і безпеку, намагаємося забезпечити йому правильне харчування, рухливий спосіб життя для нормального розвитку, захистити вакцинацією від небезпечних інфекцій і обробити від всіляких паразитів.

Сьогодні поговоримо про бліх. Ці паразити всім відомі, але давайте обговоримо деталі: де живуть блохи, які захворювання вони переносять, які способи профілактики і боротьби з ними.

Блохи - безкрилі кровосисні комахи, тимчасово паразитують на тваринах з метою харчування.

Зараження блохами відбувається після контакту з ураженою твариною або через навколишнє середовище (на прогулянці, через предмети догляду). Заразитися блохами можна навіть якщо ваш вихованець живе вдома і не ходить на вулицю, так як блохи можуть потрапити з вулиці в будинок на взутті, предметах одягу і побуту.

Самки бліх відкладають яйця всюди - в щілинах підлоги, під плінтусами, на килимах, і рідше на шерсті тварин. Проходячи всі стадії розвитку, через 3-4 тижні з’являється статевозріла особина. Дорослі блохи харчуються тільки кров'ю, але здатні і до тривалого голодування. Укус бліх у кішок і собак викликає сильний свербіж. Деякі тварини більш сприйнятливі до слини бліх, через що у них виникає алергічний блошиний дерматит, який супроводжується свербінням, расчесами, запальними процесами на шкірі.

Також, блохи є переносниками інфекційних захворювань (гемобартонельоз кішок) і є проміжними господарями в циклі розвитку стрічкових гельмінтів (дипілідіоз). Під час вигризання і проковтування бліх, яйця гельмінтів потрапляють в травний тракт тварин і далі в кишківник, де починається розвиток і розмноження паразитів.

Найпростіший спосіб позбутися від бліх і запобігти зараженню - це своєчасна обробка наших улюбленців і приміщень протипаразитарними засобами.

Компанія «Ветсинтез» для знищення та профілактики ураження блохами розробила лінійку препаратів Ефектвет. Краплі на холку Ефектвет Ультра є ефективним засобом для знищення та профілактики бліх у наших улюбленців. Спрей Ефектвет підійде не тільки для обробки тварин, а й для обробки приміщень, підстилок, допоможе знищити популяцію бліх в приміщенні.


Останні статті

24 Вересня Дегельмінтизація кіз та овець

Дегельмінтизація кіз та овець

22 Вересня  «Ветсинтез» на бізнес форумі WSAVA٠USAVA CE 2021

«Ветсинтез» на бізнес форумі WSAVA٠USAVA CE 2021

15 Вересня Блохи у домашніх улюбленців

Блохи у домашніх улюбленців