Всi публікації


09 Грудня

Українські ветеринарні препарати

Ветеринарна галузь України, проходила своє зростання і розвиток, як більшість вітчизняних бізнесів чи ринків. Коли від гаражів та квартир утворювались цеха, гуртові склади, ветеринарні кабінети, а зараз це потужні виробництва, дистрибуційні компанії та мережі ветеринарних клінік. 

Зростаючи та розвиваючись, частину бізнесу привчали до культури споживання, правил лікування - більш досвідчені іноземні компанії, тоді як вітчизняні виробники вчились самостійно та здебільшого на власних помилках.  Саме за таких умов, був створений сталий стереотип – імпортне краще вітчизняного, який через 30 років існування Української ветеринарії стійко існує і по нині. Хоча все суттєво змінилося. 

Якщо до 90-х років минулого сторіччя це було виключно державне виробництво, яке базувалося на 5-ти біологічних фабриках, то сьогодні державна частка ветеринарних препаратів виготовлених в Україні складає не більше 10%. Зараз з п’яти біофабрик функціонує дві, які виживають за рахунок державного замовлення, працюючи 2-3 дні на тиждень. Водночас, за цей період, виросла і зміцніла приватна індустрія виробництва ветеринарних препаратів. Сформувалися і активно розвиваються компанії, які виробляють і реалізують свою продукцію як в Україні, так і за її межами. Так по оцінкам асоціації виробників ветеринарних препаратів на 64 підприємництвах, що мають КВЕД по виготовленню ветеринарних препаратів працює  3500 – 4000 чоловік, а оборот з якого сплачуються податки сягає 0,5 млрд гривень. 

Але, разом зі зростанням кількості виробництва сформувалися дуже великі відмінності між Українськими виробниками. Так серед наших колег виробників, можуть бути такі як компанія ВЕТСИНТЕЗ, а можуть бути такі як на фото з оголошення про сдачу виробничого приміщення в оренду


З такої кількості зареєстрованих виробників ветеринарних препаратів, лише 8 мають український сертифікат GMP, 12 сертифікат системи ISO і лише ми маємо міжнародний сертифікат GMP та GMP+.  Хочу зазначити, що 32 країни світу постійно купують ветеринарну продукцію у 7 вітчизняних виробників, а найбільший експорт мають три компанії, серед яких ВЕТСИНТЕЗ займає лідируючу позицію. 
Всі ці відмінності між Українськими виробниками, зовнішні, ті які можна побачити у відкритому інформаційному просторі, але окрім них ще є внутрішні. І саме у внутрішніх відмінностях і є ключова різниця між якісними та звичайними вітчизняними виробниками. 
Кожне виробництво ветеринарного препарату - це люди, обладнання, сировина, та процеси. І наче б при однаковості цих процесів в усіх виробників за суттю, вони мають колосальну різницю. І ми точно впевнені, що компанія ВЕТСИНТЕЗ сьогодні одна з не багатьох, у кого відповідні складові відповідають всім вимогам міжнародних стандартів. 
Якщо говорити про приміщення та обладнання, то в нас продукція виготовляється лише на обладнанні фармацевтичного призначення, а приміщення спроектовані та обладнано у відповідності до правил зонування чистих приміщень.  Що до сировини, то кожний постачальник щороку проходить аудит нашою службою якості, де перевіряються відповідність вимогам його можливості виробляти чи зберігати складові нашої продукції.

Але найбільша цінність і відмінність - люди і процеси які вони виконують. Бо навіть на самому сучасному обладнання, не навчені люди не зможуть зробити бездоганний продукт. Саме люди наша гордість.

Так майже 60% працівників в одній команді більше 3х років, при цьому за останні 5 років наш штат збільшився на 50%. В нас працюють фахівці з профільною освітою, силами яких реалізовані більшість вимог належної виробничої практики (GMP). Хочу наголосити, що належна виробнича практика (GMP), це не стільки про приміщення та обладнання, скільки про процеси та правила які мають бути обов”язково виконані під час виготовлення препаратів.

Ми можемо впевнено себе рахувати однією з найсистемніших компаній в галузі, бо кожна людина чітко знає свої дії в рамках процесів. 
Саме люди та системні процеси дозволяють виконувати систему контролю якості продукції, яка безперервно, щоденно контролює на всіх етапах виробництва продуктів - від сировини, до архівних взірців. 


Але відповідна система управління та забезпечення якості, збільшує вартість продукції, бо це вимагає штат професійного персоналу, високі стандарти до сировини та правил дистрибуції продукції. І не можна не сказати, що створюючи високоякісний продукт, ми постійно спіткаємось з ціновим демпінгом від не легальних виробників.

Не будемо описувати всю проблематику галузі та бездіяльність держави до ситуації в ринку, що до контрабанди та фальсифікат. Лише хочемо наголосити - в Україні вже є виробники, з якими можна і потрібно працювати. Більше того, наша якість не поступається імпортним аналогам і співпраця з нами дає можливість мати прямий діалог з розробниками та виробниками. Ми надаємо можливість відвідати виробництво, та професійний двосторонній діалог.

Також важливо, що вітчизняний виробник не, що дозволяє мати нижчі ціні ніж препарати світових лідерів. При цьому наша компанія намагається керувати формуванням націнки на власні продукти в ринку, що дозволяє менше залежати від демпінгу. 

Попередні публікації

27 Квітня Комплексний підхід у лікуванні захворювань шкіри

Комплексний підхід у лікуванні захворювань шкіри

21 Лютого Ми на АгроВесна 2022

Ми на АгроВесна 2022

17 Лютого Зустріч з дистриб’юторами та партнерами Ветсинтез

Зустріч з дистриб’юторами та партнерами Ветсинтез