Всi публікації


27 Квітня

Комплексний підхід у лікуванні захворювань шкіри

Сьогодні дедалі більше кішок і собак страждають захворюваннями шкіри, що пов’язані зі змінами в якості годування, екологічними аспектами, способом життя домашніх тварин і не завжди якісною роботою з розведення тварин. Прояви шкірних захворювань зазвичай значно погіршують якість життя домашніх улюбленців.

Основними клінічними симптомами дерматологічних захворювань, з якими власники тварин звертаються до лікаря, є:

  • свербіж різного ступеня тяжкості;
  • наявність уражень шкірних покривів (пустули, розчісування, алопеції);
  • ділянки почервонінь шкіри (частіше – на животі, у паху, між пальцями);
  • хронічні рецидивуючі отіти.

Захворювання шкіри класифікують у такий спосіб:

Інфекційні хвороби шкіри собак і кішок:

Бактеріальні (піодермія, пододерматит, фолікуліт, ранева інфекція та ін.), які виникають самостійно або внаслідок імуносупресії при вірусних захворюваннях (чума, вірусний ринотрахеїт і каліцивіроз котів, лейшманіоз та ін.). До лікування бактеріальних інфекцій шкіри необхідно підходити комплексно, із застосуванням антибактеріальних препаратів місцевої та системної дії. Важливим процесом на цьому етапі буде визначення чутливості патогену до антибіотика.

Грибкові (дерматофітози, маласезіоз) – найбільш частішими патогенами у тварин є гриби родів Microsporum и Trichophyton.

Ці дерматофіти передаються під час контакту із зараженою шерстю, лусочками шкіри хворих тварин. Клінічними проявами захворювання може бути наявність округлих алопецій, лущення шкіри, кірочки, фолікулярні папули і пустули. Іноді відзначається свербіж. Для діагностики використовують трихограму, люмінесцентне свічення та мікологічний посів.

Терапія включає застосування системних протигрибкових препаратів і локальні обробки тварин.

Паразитарні захворювання шкіри, такі як блошина інвазія, ураження такими паразитами, як воші, волосоїди, хейлетієли, кліщи роду Sarcoptes та Demodex – складають приблизно 80 % всіх етіологічних факторів, які викликають дерматологічні симптоми у котів та собак. Зараження зазвичай відбувається контактним шляхом. Для оцінювання зараження тварини ектопаразитами необхідно дослідити зразки шерсті (трихографія), зробити тест с клейкою стрічкою та зішкрібки зі шкіри. Блошиний алергічний дерматит є одним з найбільш розповсюджених алергічних захворювань шкіри. Класичними його проявами є міліарний дерматит, самоіндукована алопеція, гіперемія шкіри, свербіж. У тварини може і не бути бліх, але навіть при одному її укусі слина комахи може потрапити в кров і викликати алергічну реакцію.

Компанія «Ветсинтез» розробила эфективну й безпечну лінійку протипаразитарних препаратів різних форм выпуска для зручності використання, а саме: краплі точкового нанесения на шкіру в ділянці холки «Ефектвет Ультра» та «PerFect»; нашийники протипаразитарні «Ефектвет» та «PerFect»; спрей инсектоакарицидний «PerFect». Дана форма випуску особливо актуальна як доповнення до крапель або нашийника, для тварин, які мешкають в ендемічних щодо  розповсюдження кліщів регіонах.
При терапії будь-яких дерматологічних захворювань важливо взяти під контроль першопричину та знизити прояв симптомів для успішного вилікування та якісного життя улюбленця. Задля цих цілей підійде препарат Анти-зуд спрей, зручний для локального застосування, що має досить широкий спектр дії завдяки комбінації діючих речовин:
  • Триамцинолон – глюкокортикоїд з протизапальною, протиалергічною та протинабряковою дією.
  • Метронідазол – антибактеріальний препарат, що активний проти найпростіших, анаеробних та деяких грампозитивних бактерій.
  • Хлорамфенікол – антибіотик широкого спектра дії, проти грампозитивних та грамнегативних бактерій.
  • Лідокаїн має знеболювальний эфект при нанесенні.
  • Эфірна олія м’яти чинить охолоджувальну, заспокійливу, протисвербіжну дію.
          Вік, в якому починають проявлятися алергічні захворювання шкіри у собак та котів, звичайно складає від шести місяців до трьох років, хоча проблеми можуть виникнути в будь-якому віці. В ранньому віці алергія може носити сезонный характер, але по мірі дорослішання пацієнта симптоми можуть потенційно погіршуватися й тривати протягом цілого року.
При алергічних захворюваннях препаратом вибору може бути пероральна суспензія системної дії - Анти Зуд, яка крім глюкокортикоїду – триамцинолона, містить вітаміни групи В, янтарну кислоту та метіонин, які покращують обмін речовин й живлення тканин, прискорюють процеси загоювання, зменшують запалення, покращують стан шкіри та шерсті. 
Ще один важливий аспект у лікуванні захворювань шкіри: при проведенні багаточисельних досліджень, що ґрунтувались на застосуванні поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) у котів та собак з дерматологічними патологіями різної этіології було доведено більш швидке відновлення та покращання результатів у поєднанні з основною терапією захворювання. 

Препарат PerFect Vit&Min Omega 3+  у вигляді капсул містить риб’ячий жир з гарантованим вмістом Омега-3 жирних кислот і комплекс вітамінів А, Д3 и Е. Даний риб’ячий жир проходить 6 стадій очистки, вироблений в Ісландії на заводі, що має сертифікати FSSC 22000, GMP. При його виробництві використовують сировину диких морських риб – сардин європейських та анчоусів. Риб’ячий жир в цьому препараті знаходиться в природній тригліцеридній формі, яка краще засвоюється тваринами. Активними речовинами цієї добавки є жирні кислоти: ейкозапентаенова (EPA) и докозагексаенова (DHA), що необхідні для зменшення запальних процесів, правильної роботи центральної нервової системи, серцевосудинної та їмунної систем.
Вживати PerFect Vit&Min Omega 3+ рекомендується при 
запальних захворюваннях шкіри та шлунково-кишкового тракту (дерматити, екземи, гастрити), проблемах з шерстю (алопеції, надмірна линька, тьмяна суха шерсть), алергічних реакціях різної етіології, для підвищення неспецифічного імунітету, при вагітності й лактації для правильного формування і розвитку потомства.Одним із важливих кроків у терапії дерматологічних захворювань є очищення, зволоження, загоювання, відновлення бар’єрної функції та видалення алергенів зі шкіри тварин, для чого й необхідні спеціалізовані шампуні, які підходять для частого використання й адаптовані до рН шкіри тварин. Чудовим вибором є дерматологічний шампунь PRO DERMA, що чинить комплексну дію: заспокоює нервову систему тварин, які страждають на свербіж, посилюють захисну бар’єрну функцію шкіри, підтримуючи її мікробіом, що досягається завдяки унікальній комбінації інгредієнтів: саліцилової кислоти; комплексу пантенолу з гліцерином, олії ялівця та мертолу, які усувають запалення, стимулюють загоювання ранок й відновлення шерстного покрива, заспокоюють шкіру та мають антисептичний ефект. Шампунь має нейтральну основу – рН (6,8–7,2), не містить лаурилсульфату натрію и мила.

Показаннями для застосування дерматологічного шампуню PRO DERMA є: свербіж, подразнення, лущення шкіри, себорея, дерматити, алопеції, ураження при грибкових та бактеріальних інфекціях шкіри. 
Таким чином, завдяки своєчасній діагностиці дерматологічних захворювань і комплексному підходу в терапії можна досягти повного вилікування тварини або довготривалої ремісії.
            При терапії дерматологічних захворювань дуже важливий комплексний підхід. Саме його може запропонувати компанія «Ветсинтез» - найбільший вітчизняний виробник ветеринарних препаратів –  власникам домашніх тварин, чиї вихованці страждають від дерматологічних захворювань. Важливим пріоритетом при виборі є широка лінійка препаратів як локальної, так і системної дії, що допомагає вилікувати захворювання на всіх етапах його розвитку.

Перевагами компанії є: сучасне устаткування закордонних виробників, широкий асортимент лінійки препаратів, професійна команда лікарів ветеринарної медицини, фармацевтів та технологів, які займаються виготовленням запатентованих унікальних ветеринарних препаратів.
Робота відбувається за міжнародними стандартами GMP, GMP+ и ISO 9001, що гарантують контроль якості препаратів на кожному етапі виробничого циклу, від вхідної сировини до готової продукції, що надходить на склад. Також важливо, що український виробник надає високу якість за доступну ціну, для того щоб кожний домашній улюбленець був забезпечений якісним лікуванням.
«Ветсинтез» – це 22 роки надійного захисту тварин.


Орлова Надія Миколаївна,
продакт-менеджер компанії
«Ветсинтез», ветеринарний лікар
з 18-ти річним досвідом

Попередні публікації

27 Квітня Комплексний підхід у лікуванні захворювань шкіри

Комплексний підхід у лікуванні захворювань шкіри

21 Лютого Ми на АгроВесна 2022

Ми на АгроВесна 2022

17 Лютого Зустріч з дистриб’юторами та партнерами Ветсинтез

Зустріч з дистриб’юторами та партнерами Ветсинтез