step_back_publications
15 Січня

Методи боротьби і профілактика спалахів захворювання респіраторного комплексу свиней

На сьогоднішній день на свинарських комплексах України в більшій чи меншій мірі поширені хвороби, що вражають тканини респіраторного тракту.

Залежно від «географії» господарства і його історії часто виділяють таких збудників:

- мікоплазма;

- актінобаціллярна плевропневмонія свиней (Арр.);

- стафілококки і стрептококки;

- пастерельоз і ін.

У більшості випадків (на жаль) ми маємо справу з мультиінфекціею, при цьому первинним збудником виступає мікоплазма, цирковірус і ін., які не приносять в процентному співвідношенні великої загибелі худоби, але є сильним інгібуючим фактором на імунну систему поросят. Ми бачимо по тваринах зниження швидкості росту, при мікоплазмозі - ураження легень на бойнях (досягає 20% без вакцинації), а також зниження гемоглобіну в крові у поросят з 15-ти денного віку і пізніше.

   

При вторинних або «незалежних» захворюваннях, спостерігається, навпаки, великий відсоток загибелі поголів'я свиней на дорощуванні (до 3-5 %) і відгодівлі (до 7-8 % і більше).

Окрема увага: мікоплазма - при дослідженні паренхіматозних органів матеріал повинен бути свіжий - неможливо виділення збудника після 3-4 годин з моменту загибелі або вимушеного забою тварини.

  

Втрати відсотка поголів'я на відгодівлі вказані в таблиці:

Збудники захворювань% загибелі  
Мікоплазмоз 
до 10 %
Стафіло- та стрептококки
20-50 %
Пастерелльоз
до 10 %
App spp
20-30 %


У маточному розчині (1:30) не відбувається випадання кристалів в осад (при дотриманні дозування згідно з інструкцією). У максимально концентрованому матоному розчині допустиме утворення легкої молочної суспензії, яка при легкому розмішуванні без зусиль проходить через фільтр дозатрона. Рекомендоване нами дозування залежить від ряду факторів в господарстві: чутливості, тривалості використання флорфенікола, агресивності мікрофлори і т.д., і коливається від 2 до 5 мг (іноді до 7 мг) основної діючої речовини на 1 кг маси тіла тварини.

У компанії ТОВ «Ветсинтез» одна з нових пропозицій, яка вирішує частково (в залежності від чутливості) або повністю питання з лікуванням, є ФЛОВЕТ-200. Це водорозчинний препарат, який в своєму складі містить флорфенікол 20%. Розфасований він в двох варіантах: по 0,5 кг і 20 кг. Це оригінальний у своєму роді препарат, в основі виробництва якого йде напилення флорфеніколу на гідрофільну основу препарату, що і забезпечує кращу його розчинність в воді.

  

Переваги ФЛОВЕТ-200:

- хороша розчинність в воді;

- широкий спектр антибактеріальної дії;

- не кристалізується, не утворює осад в системах напування тварин.

 

Таким чином, ФЛОВЕТ-200 ефективно використовується при лікуванні: Арр., мікоплазмозі, коковій інфекції, пастерельозі і інших захворюваннях респіраторного тракту і суглобових інфекцій.


heading_title_pub

05 Березня З наступаючим 8 березня

З наступаючим 8 березня

03 Березня  Всесвітній день дикої природи

Всесвітній день дикої природи

24 Лютого Жирова дистрофія печінки у корів

Жирова дистрофія печінки у корів