Гельмавет

Гельмавет
Гельмавет
Інгрідієнти: Фенбендазол, Триклабендазол, Празіквантел
Застосування: Перорально
Тип препарату: Протипаразитарний

Опис

Пігулки округлої форми від білого до світло-сірого кольору.

Склад

1 пігулка (0,8 г) містить діючої речовини:

фенбендазол - 330,0 мг;

триклабендазол - 165,0 мг;

празіквантел - 120,0 мг.

Допоміжні речовини: крохмал картопляний, лактоза, кальцію стеарат.

Фармакологічні властивості

ATC vet QP52, антигельмінтні ветеринарні препарати.

Гельмавет - комбінований препарат, до складу якого входять фенбендазол, триклабендазол та празіквантел. Дія препарату зумовлена ​​дією вищевказаних компонентів, які в поєднанні проявляють синергічну дію, в результаті чого активність препарату значно вище, ніж активність окремо взятих компонентів.

Фенбендазол (група бензимідазолів) гальмує полімеризацію білків тубулінів в мікротубуліни, в результаті чого порушується надходження і внутрішньоклітиннє транспортування поживних речовин (аденозинтрифосфорної кислоти та глюкози), що викликає загибель паразитів від виснаження.

Фенбендазол має універсальне антигельмінтну дію проти шлунково-кишкових і легеневих нематод, трематод і цестод, також проявляє овоцидну дію (знищує яйця гельмінтів), знижує зараження пасовищ і місць вигулу собак, зменшує ймовірність перезараження тварин.

Фенбендазол не проявляє кумулятивної, ембріотоксичної, мутагенної і алергічної дії, відноситься до малотоксичних речовин.

При пероральному введенні фенбендазол всмоктується в шлунково-кишковому тракті та проникає в органи і тканини. Виводиться з організму переважно з сечею та калом у незміненому вигляді або у вигляді метаболітів.

Проникаючи через оболонку гельмінтів, триклабендазол стимулює блокування м'язів і зупиняє всі процеси життєдіяльності личинки або статевозрілої стадії, в подальшому це веде до загибелі паразита та його легкого виведення з організму тварини.

Метаболізується в організмі у вигляді чотирьох основних метаболітів - альбендазолу, сильфону, кетонів та 4-гідрокситриклабендазолу.

Празіквантел активний проти цестод (стрічкові гельмінти), підвищує проникність мембран для іонів кальцію, викликає підвищення м'язової активності, яке змінюється скороченням мускулатури та спастичних паралічем, викликає руйнування зовнішнього покриву цестод дорослих форм.

Дослідження як in vitro, так і in vivo показали, що празіквантел викликає серйозну поразку оболонки паразита, приводячи до спазму та паралічу. Настає майже миттєва тонічна судома м'язів паразита і швидка вакуолізація синцитіальної оболонки. Ця швидка судома викликана змінами в двовалентних катіонних потоках, зокрема кальцію.

Препарат високоефективний по відношенню до:

- цестод (Moniezia, Avitellina і Thysaniezia (статевозрілі і личинкові стадії)

- трематод (Fastiola hepatica, F. gigantica, Dicrocoelium lanceatum на всіх стадіях їх розвитку);

- нематод (Dictyocaulus, Наетопchus, Ostertagia, Marshallagia, Trichostrongylus, Nematodirus, Соореrіа, Oesophagostomum, Вunostomum, Chabertia та т. д.).

Показання до застосування

Лікування та профілактика паразитарних захворювань великої рогатої худоби, овець, кіз, верблюдів, буйволів та яків при ураженні нематодами, цестодами та трематодами.

Спосіб застосування та дози

Велика рогата худоба, верблюди, буйволи, яки - одна таблетка на 40 кг маси тіла тварини.

Профілактичну дегельмінтизацію худоби проводять два рази на рік (на початку стійлового періоду і перед пасовищним). За показанням лікувальну дегельмінтизацію проводять в будь-який період року за призначенням фахівця ветеринарної медицини.

Вівці, кози - 1/2 таблетки на 23-25 ​​кг або одна таблетка на 35-40 кг маси тіла.

Певну, відповідно до маси тіла таблетку, задають тварині примусово на корінь язика. Допускається дегельмінтизация груповим методом. При цьому, певну для групи тварин кількість таблеток подрібнюють і змішують з половиною добової норми комбікорму. Таку лікувально-кормову суміш згодовують під час ранкової годівлі.

Протипоказання

Підвищена чутливість до складових препарату.

Не застосовувати тваринам з захворюваннями печінки, нирок і системи кровотворення!

Не застосовувати ослабленим і виснаженим тваринам!

Не застосовувати одночасно з іншими антигельмінтними засобами!

Не застосовувати самкам в перший місяць після запліднення!

Застереження 

Забій тварин на м'ясо дозволяють через 14 діб після останнього застосування препарату, молоко можна вживати в їжу через - 2 доби.

До зазначеного терміну молоко та м'ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують, в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.

При роботі з препаратом необхідно дотримуватися загальних правил особистої гігієни і правил роботи з ветеринарними препаратами.

Форма випуску

Полімерні контейнери по 100 пігулок. Блістери по 10 пігулок.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей, місце при температурі від 5 до 30 ° С.

Термін придатності 

3 роки.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Написати огляд