Орнитил

Орнитил
Орнитил
Інгрідієнти: левофлоксацин, колістіну сульфат, кислота молочна, вода очищена
Застосування: Перорально
Тип препарату: антибактеріальний

Опис

Маслянистий розчин від жовтого до жовтувато-коричневого кольору, зі специфічним запахом складових компонентів, допускається незначний осад.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

левофлоксацин - 150,0  мг;

колістину сульфат – 1 200 000 МО.

Допоміжні речовини: кислота молочна, вода очищена.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.

Орнитил - комбінований препарат, до складу якого входять левофлоксацин і колістіну сульфат. В результаті синергізму активних речовин активність препарату значно вище, ніж його окремо взятих компонентів.

Левофлоксацин - антибіотик групи фторхінолонів, лівообертаюча ізомер офлоксацину, активний проти грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, особливо проти Е.coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., Camphylobacter spp., Pseudomonas aeruginosa, Yersinia spp., Vibrio spp., Aeromonas spp., Haemophilus spp., до препарату також чутливі: Brucella spp., Chlamydia trachomatis, Legionella pneumophilia, Moraxilla catarrhalis, Campylobacter spp., Salmonella spp., Shigella spp., Staphylococcus spp. (включно пеніциліназо-продукуючі та метицилін-стійкі штами), Streptococcus spp., Mycoplasma spp., Mycobacterium spp., Peptostreptococcus spp.

Механізм дії левофлоксацину полягає в придушенні бактеріальної ДНК-гірази (топоізомерази II), що, таким чином, зупиняє процес спірализації і синтезу ДНК.

Колістін - антибіотик групи поліміксинів. Він діє бактерицидно на грамнегативні бактерії (E. coli, Salmonella spp., Pseudomonas spp.), зв'язуючись з фосфоліпідами мембрани цитоплазми, посилюючи її проникність як для внутрішньо-, так і для позаклітинних компонентів, що призводить до деструкції клітинної стінки бактерій.

Левофлоксацин швидко і практично повністю всмоктується після перорального застосування. Корм мало впливає на швидкість і повноту абсорбції. Біодоступність левофлоксацину після перорального застосування становить майже 100%. Період напіввиведення левофлоксацину становить 6-8 годин.

Колістін всмоктується в невеликій кількості з травного тракту, тому ефективно діє при захворюваннях органів травного тракту. На відміну від низьких концентрацій колістіну в сироватці крові і тканинах, високі і постійні його концентрації завжди присутні в різних відділах травного тракту. Спостерігається велика його концентрація в товстій і сліпій кишці. Виділяється в основному з калом.

Показання до застосування 

Голуби: лікування птиці при захворюваннях органів дихання і шлунково-кишкового тракту, викликаних мікроорганізмами, чутливими до левофлоксацину і колістин.

Спосіб застосування та дози 

Перорально протягом 24 годин в дозах:

- голуби - з питною водою 0,5 мл препарату на 1 л питної води.

Курс лікування - 3-5 днів.

Перед використанням ампулу чи флакон з препаратом необхідно ретельно струснути.

В період лікування голуби повинні отримувати тільки воду, що містить препарат. Щодня готують свіжий розчин препарату в обсязі, розрахованому на споживання протягом доби.

Протипоказання

Підвищена чутливість до левофлоксацину і колістину.

Не застосовувати тваринам з порушенням функції нирок і печінки.

Не застосовувати одночасно з тетрациклінами, макролідами, лінкозамідами, хлорамфеніколом, а також з нестероїдними протизапальними засобами.

Не застосовувати одночасно з препаратами, що містять в своєму складі катіони Mg2 +, Al3 +, Ca2 +.

Не застосовувати тваринам під час вагітності.

Не застосовувати для продуктивних тварин.

Застереження 

У рекомендованих дозах побічних явищ, як правило, не спостерігається.

При виникненні побічних явищ (свербіж, нудота, блювота, тремор м'язів) припиняють застосування препарату, застосовують терапію.

Форма випуску

Ампули з скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 по 0,5 і 1 мл.

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 по 2, 5, 10, 20, 50,100 і 200 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.

Контейнери (флакони) полімерні по 240 мл.

Зберігання 

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5° С до 25° С.

Термін придатності

2 роки.

Після першого відбору з флакону препарат необхідно використати протягом 14 діб, за умови зберігання в темному місці при температурі від 4° С до 8° С.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Написати огляд