Пиралфен

Пиралфен
Пиралфен
Інгрідієнти: карпрофен, натрію формальдегід, поліетиленгліколь 600, поліетиленгліколь 4000, бутанол, спирт бензиловий, L-аргінін, вода для ін'єкцій
Застосування: внутрішньовенно або підшкірно
Тип препарату: Протизапальний

Опис

Рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору зі специфічним запахом складових.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

карпрофен - 50,0 мг.

Допоміжні речовини: натрію формальдегід, поліетиленгліколь 600, поліетиленгліколь 4000, бутанол, спирт бензиловий, L - аргінін, вода для ін'єкцій.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QМ01 - нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати. QМ01АЕ91 - Карпрофен.

Карпрофен відноситься до групи нестероїдних протизапальних засобів, має виражену протизапальну, болезаспокійливу і жарознижуючу дію.

Карпрофен, як і інші нестероїдні протизапальні препарати, є інгібітором циклооксигенази в циклі арахідонової кислоти. При цьому препарат впливає на ЦОГ II, активується у відповідь на розвиток запалення, в результаті чого блокується синтез простагландинів, які викликають запалення, набряк і біль.

У терапевтичних дозах карпрофен значно слабше діє на циклооксигеназу - I, і, завдяки цьому, не впливає на синтез протективних простагландинів. Таким чином, карпрофен не перешкоджає нормальним фізіологічним процесам в тканинах, особливо в шлунку, кишечнику, нирках.

Більш ніж 99% карпрофена зв'язується з білками плазми крові і метаболізується в печінці, період напіввиведення становить 70 годин. Виділяється карпрофен в основному з фекаліями (близько 80%) і частково з сечею.

Найбільш суттєві особливості фармакокінетики карпрофена - це висока біодоступність після підшкірної ін'єкції і відносно довгий період напіврозпаду.

Показання до застосування 

Велика рогата худоба: використовується при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату, ураженнях копит, як додаткова терапія при гострих запальних процесах, викликаних хворобами органів дихання, запальних процесах молочних залоз, больовому синдромі різної етіології.

Спортивні коні: для лікування тварин при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема: кульгавість травматичного походження, артрит, артроз, травми суглобів (розтягнення зв'язок, синовіт), переломи, тендиніт, ураження копит (пододерматит, кульгавість), постхірургіческіе запалення, симптоматична терапія коліків.

Собаки: для контролю післяопераційного болю і запалення після оперативних втручань, як ортопедичних, так і на м'яких тканинах (включаючи інтраокулярні), лікування запальних процесів при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату.

Кішки: для контролю післяопераційного болю після оперативних втручань.

Спосіб застосування та дози  

Препарат вводиться внутрішньовенно або підшкірно в дозах:

- велика рогата худоба - внутрішньовенно або підшкірно 1 раз на добу з розрахунку 1 мл препарату на 35 кг маси тіла. При необхідності повторна ін'єкція можлива через 48 години тільки за умови додаткового обстеження тварини.

- спортивні коні - внутрішньовенно 1 раз на добу з розрахунку 1 мл препарату на 70 кг маси тіла. При необхідності повторна ін'єкція можлива через 48 годин тільки за умови додаткового обстеження тварини.

- собаки - внутрішньовенно або підшкірно в дозі 4 мг карпрофена на 1 кг маси тіла (або 1 мл препарату на 12,5 кг маси тіла). При необхідності продовження знеболюючої дії препарат вводять повторно через 24 години в половинній дозі, тобто по 2 мг карпрофена на 1 кг маси тіла (або 0,5 мл препарату на 12,5 кг маси тіла).

- коти - одноразово внутрішньовенно або підшкірно в дозі 4 мг карпрофена на 1 кг маси тіла (або 0,08 мл препарату на 1 кг маси тіла).

Протипоказання

Не застосовувати внутрішньом'язово.

Не застосовувати тваринам з виразкою дванадцятипалої кишки і геморагічним синдромом.

Не застосовувати тваринам з гострою нирковою недостатністю.

Не застосовувати тваринам з алергічними проявами до карпрофену.

Не застосовувати цуценятам і кошенятам віком до 6 тижнів.

Не застосовувати препарат вагітним тваринам, в період лактації.

Не застосовувати для продуктивних коней, м'ясо яких призначене для споживання людям.

Не призначати інші нестероїдні протизапальні засоби або нефротоксичні препарати раніше, ніж через 24 години після застосування препарату.

Застереження

Не вживати препарат одночасно з нестероїдними протизапальними засобами, сечогінними засобами, антикоагулянтами, глюкокортикоїдами.

Слід уникати застосування препарату собакам, кішкам в стані дегідратації, гіповолемії або гіпотензії, тому що це підвищує ризик виникнення нефротоксичності.

При застосуванні препарату можлива поява набряку в місці ін'єкції, який зникає протягом 24 годин і не вимагає застосування терапевтичних засобів.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу або тривалість лікування.

З обережністю призначати тваринам з захворюваннями серця, нирок і печінки.

Забій тварин на м'ясо (ВРХ) дозволяється через 21 добу після останнього застосування препарату.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1, закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100, 200 мл.

Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей, місце при температурі від  3° до 25° С.

Термін придатності

2 роки.

Термін придатності після першого відбору з флакону становить 28 діб в умовах асептичного відбору препарату, і подальшого зберігання флакону з препаратом при температурі від 10° С до 15° С.

Написати огляд