Ципрокол ® (розчин для перорального застосування)

Ципрокол ® (розчин для перорального застосування)
Ципрокол ® (розчин для перорального застосування)
Інгрідієнти:  Колістину сульфат, Ципрофлоксацин 
Застосування: Оральний
Тип препарату: Антибіотик

Опис

Рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, допускається поява незначного осаду.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

ципрофлоксацин – 100,0 мг;

колістину сульфат – 1 000 000 МО.

Фармакологічні властивості

Ципрокол – комбінований препарат, що містить два антибіотики. В результаті синергізму активних речовин активність препарату значно вище, ніж у окремо взятих компонентів.

Ципрофлоксацин – антибіотик групи фторхінолонів, активний проти грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, а особливо проти Е. coli, Salmonella spp., Shigella spp., Enterobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., Camphylobacter spp., Pseudomonas aeruginosa, Yersinia spp., Vibrio spp., Aeromonas spp., Haemophilus spp., до препарату чутливі також: Brucella spp., Staphylococcus spp. (включаючи пеніциліназо-продукуючі метицилін-стійкі штами), Mycoplasma spp., Mycobacterium spp.. Механізм дії ципрофлоксацину полягає в інгібуванні бактеріальної ДНК-гірази (топоізомеразиі ІІ), тим самим не допускаючи процесу реплікації ДНК.

Колістін – антибіотик групи поліміксинів, синтезується аеробною спороутворюючою паличкою Bacillus polymyxa. Він діє бактерицидно на грамнегативні бактерії (такі, як E. coli, Salmonella spp., Pseudomonas spp.), зв'язуючись з фосфоліпідами мембрани цитоплазми, посилюючи її проникність як для внутрішньо-, так і для зовнішньоклітинних компонентів, що призводить до деструкції клітинних бар'єрів і лізису бактеріальної клітини.

Показання до застосування 

Лікування свійської птиці (курчата, кури-бройлери, індики), голубів, свиней, кіз, телят, ягнят у віці від народження до 8 тижнів, собак, кішок, хворих псевдомонозом, колібактеріозом, сальмонельоз, стрептококозом, пастерельозом, а також при хронічних респіраторних інфекціях (CRD), захворюваннях шлунково-кишкового тракту, змішаних і вторинних інфекціях при вірусних хворобах, викликаних мікроорганізмами, чутливими до ципрофлоксацину і колістину.

Препарат рекомендується використовувати в комплексі з аскорбіновою кислотою (вітаміном С), розчиняючи в першу чергу аскорбінову кислоту в воді, потім препарат.

Спосіб застосування та дози 

Перорально в дозі:

- свійська птиця (курчата, кури-бройлери, індики), голуби – 0,5-1,0 мл препарату на 1 л питної води;

- свині – 0,5-1,0 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини;

- телята, ягнята, кози (до 8 тижнів) – 0,5-1,0 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини;

- собаки, коти – 0,25-1,0 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини.

Перед використанням ампулу чи флакон з препаратом струсити.

В період лікування тварини повинні отримувати тільки воду, що містить препарат. Кожен день готують свіжий розчин препарату в обсязі, розрахованому на споживання протягом доби.

Курс лікування - 3-5 діб.

Телятам, ягнятам, козам, собакам і котам препарат дають за годину до основного напування або годування.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ципрофлоксацину та колістину.

Не застосовувати курям-несучкам, яйця яких споживаються в їжу людям.

Не застосовувати одночасно з препаратами тетрациклінового ряду, хлорамфеніколом, циклоспорином і макролідами в зв'язку з можливістю виникнення токсикозу.

Не застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами через підвищення ризику збудження ЦНС і розвитку судом.

Не застосовувати одночасно з препаратами, що містять в своєму складі катіони Mg2+, Al3+, Ca2+, так як останні зв'язуються з ципрофлоксацином і перешкоджають його адсорбції.

Не застосовувати собакам дрібних порід до 8-місячного віку, собакам великих порід до 18-місячного віку, котам до 8-місячного віку, в зв'язку з негативною дією на утворення кісткової тканини.

Препарат не рекомендується вагітним собакам і поросним свиноматкам. Застосування препарату допускається тільки в тому випадку, коли очевидно, що ефект від застосування перевищує можливі негативні наслідки.

Застереження

У рекомендованих дозах побічних явищ, як правило, не спостерігається. При виникненні побічних явищ (свербіж, тремор м'язів) застосування препарату припиняють і застосовують десенсибілізуючий терапію.

При застосуванні разом з теофіліном (еуфіліном) ципрофлоксацин може підвищити рівень теофіліну в крові.

При одночасному призначенні препарату разом з аміноглікозидами, цефалоспоринами третього покоління і пеніцилінами широкого спектра дії може виникнути синергізм по відношенню до деяких бактерій (особливо Pseudomonas aeruginosa і іншим Enterobacteriaceae).

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 7 діб (птиця), 14 діб (свині) після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Ампули скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 по 0,5 мл і 1 мл.

Флакони скляні по 10, 20, 50 і 100 мл.

Вторинна упаковка - картонна коробка.

Полімерні флакони по 240 мл.

Полімерні контейнери по 1 л.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5° С до 25° С.

Зберігати окремо від харчових продуктів.

Після першого відбору з флакона препарат необхідно використати протягом 7 діб.

Термін придатності

2 роки.

Написати огляд