Шотадін-ВС (суспензія для ін'єкцій)

Шотадін-ВС (суспензія для ін'єкцій)
Шотадін-ВС (суспензія для ін'єкцій)
Інгрідієнти: прокаїну бензилпеніцилін, бензатину бензилпеніцилін, дигідрострептоміцину сульфат
Застосування: ін'єкційний
Тип препарату: антибактеріальний

Опис

Суспензія від білого до майже жовтувато-білого кольору.

Суспензія при зберіганні розшаровується.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

прокаїну бензилпеніцилін – 100,0 мг;

бензатину бензилпеніцилін – 100,0 мг;

дигідрострептоміцину сульфат – 200,0 мг.

Допоміжні речовини: прокаїну гідрохлорид, натрію метилпарабен, натрію пропілпарагідроксибензоат, натрію цитрат, гідроксипропілметилцелюлоза, натрію формальдегід сульфоксилатів, трилон Б, твіни, спан, вода для ін'єкцій.

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код QJ01 – антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01RA01 – пеніциліни, комбінації з іншими протимікробними препаратами.

Діючими речовинами препарату є прокаїну бензилпеніцилін і бензатину бензилпеніцилін, що належать до бета-лактамних антибіотиків, групи пеніциліну, і дигідрострептоміцин сульфат, який належить до антибактеріальних бактеріцидних засобів з групи аміноглікозидів.

Прокаїн бензилпеніцилін проявляє бактерицидну дію, в основному, на грампозитивні бактерії. В основі дії речовини лежить інгібування активності ферментів синтезу пептидоглікану, що призводить до припинення росту бактерій, а також активізує ферменти, що гідролізують пептидоглікан, що послаблює ковалентні зв'язки клітинної стінки. Бактеріальні клітини перестають ділитися, збільшуються, набухають і розпадаються з утворенням дрібних частинок. Особливостями прокаїн бензилпеніциліну є повільне всмоктування і пролонгована дія при введенні.

Бензатину бензилпеніцилін є бета-лактамним антибіотиком з групи пеніцилінів типу G пролонгованої дії. Бактерицидно діє чутливі мікроорганізми за рахунок пригнічення синтезу мукопептидів клітинної стінки. Активний відносно грампозитивних мікроорганізмів: Staphylococcus spp. (пеніциліназо-неутворюючі), Streptococcus spp., в тому числі Streptococcus pneumoniae і Streptococcus pyogenes A, Corynebacterium diphtheriae, Erysipelothrix rhusiopathiae, анаеробних спороутворюючих паличок: Bacillus anthracis, Clostridium spp., Actinomyces israelli; грамнегативних мікроорганізмів: Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Treponema spp .

Пеніциліни високоактивні щодо грампозитивних мікроорганізмів (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium diphtheriae та інших). В основі механізму дії лежить порушення синтезу мукопептиду пептидоглікану, що призводить до пригнічення синтезу клітинної стінки мікроорганізму, пригнічення росту і розмноження бактерій.

Дигідрострептоміцин – аміноглікозидний антибіотик, який діє бактерицидно на грамнегативні і грампозитивні мікроорганізми (Pasteurella spp., Salmonella spp., E.coli, Klebsiella spp., Hemophilus spp., Brucella spp., Shigella spp., Mycobacterium spp.). Антибактеріальний ефект заснований на зв'язуванні молекули стрептоміцину з рибосомальной 30S субодиницею мікробної клітини, що призводить до утворення неповноцінних білків, зупинки зростання і розвитку бактерії. На відміну від прокаїну бензилпеніциліну, дигідрострептоміцин сульфат діє на мікроорганізми, що знаходяться, як в стадії розмноження, так і в стадії спокою.

Після внутрішньом'язового застосування пеніциліни і дигідрострептоміцин широко розподіляються по всіх тканинах організму. Високу концентрацію визначають в нирках, печінці, м'язах і легких. При парентеральному введенні пеніцилін всмоктується повільно, тому його пік концентрації в сироватці крові спостерігається через 3-4 години. Дигідрострептоміцин добре абсорбується з місця ін'єкції. Він добре проникає в молоко. Пік концентрації дигідрострептоміцин проявляється через 30-90 хвилин, і зберігається в організмі в терапевтичної концентрації не менше 24 годин. З організму пеніцилін і дигідрострептоміцин виводяться, головним чином, з сечею.

Показання до застосування 

Лікування великої рогатої худоби, свиней, собак і кішок при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастроентерит, диспепсія і діарея різного характеру), органів дихання (бронхіт, пневмонія різної етіології) і сечостатевої системи (метрити, мастити, цистити), а також при гнійних і вторинних інфекціях, викликаних мікроорганізмами, чутливими до діючих речовин препарату, включаючи грампозитивні бактерії: Clostridium spp., Corynebacterium spp., Erysipelothrix spp., Enterococcus spp., Listeria spp., Staphylococcus spp. (в.т. числі Staphylococcus aureus), Streptococcus spp .; і грамнегативнімікроорганізми: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Klebsiella spp., Pasteurella spp., Brucella spp., Haemophilus spp., Campylobacter spp. і ін., чутливі до пеніциліну і дигідрострептоміцин.

Спосіб застосування та дози 

Перед застосуванням флакон з препаратом ретельно струшують.

Внутрішньом'язово (свині) або підшкірно (велика рогата худоба, собаки, кішки) в дозі 1,0 мл на 10 кг маси тіла тварини одноразово.

У важких випадках рекомендується повторне введення препарату через 3 доби.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до пеніцилінів та дигідрострептоміцину.

Препарат не застосовувати кроликам, морським свинкам, хом'якам або іншим дрібним травоїдним тваринам.

Не застосовувати тваринам з порушеною функцією нирок.

Не застосовувати одночасно з іншими бета-лактамними антибіотиками з групи пеніцилінів типу G.

Не застосовувати одночасно з іншими антибіотиками, які мають антагонізм (гентаміцин або канаміцин).

Не застосовувати внутрішньовенно.

Застереження

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 35 діб (свині) і 49 діб (велика рогата худоба) після останнього застосування препарату. Вживання молока дозволяється через 5 діб після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1, закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 і 200 мл.

Вторинна упаковка – картонна коробка.

Зберігання

Сухе, темне місце при температурі від 4° С до 8° С, в місці недоступному для дітей та тварин, окремо від харчових продуктів.

Термін придатності

Термін придатності препарату – 18 місяців (за умови зберігання в сухому темному місці при температурі від 4° С до 8° С).

Термін придатності препарату – 12 місяців (за умови зберігання в сухому, темному місці при температурі від 15° С до 25° С).

Після першого відбору з флакона препарат слід використати протягом 28 діб (за умови зберігання в холодильнику при температурі від 4° С до 8° С).

Написати огляд