Тримератинвет ® таблетки

Тримератинвет ® таблетки
Тримератинвет ® таблетки
Інгрідієнти: Сульфадимидин, Триметоприм
Застосування: Оральний
Тип препарату: Антибактеріальний

Опис

Пігулки від білого до сіруватого кольору зі специфічним запахом складових компонентів.

Склад

1 таблетка (0,7 г) препарату містить діючої речовини:

сульфадимидин – 400,0 мг;

триметоприм – 80,0 мг.

Фармакологічні властивості 

АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01EW03 - комбінації сульфаніламідів і триметоприму. Сульфадимидин (сульфадимезин) і триметоприм.

Тримератинвет пігулки - комбінований препарат, до складу якого входять сульфадимидин і триметоприм. Ефективність препарату обумовлена ​​дією вищевказаних компонентів, які в поєднанні проявляють синергічну дію, в результаті чого активність препарату значно вище, ніж активність окремо взятих компонентів.

Сульфадимидин і триметоприм діють бактеріостатично на більшість грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі: Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Salmonella spp., E. coli, Pasteurella spp., Serpulina hyodysenteriae, Corynebacterium spp., Erysipelothrix rhusiopathiae.

Механізм дії полягає в послідовному пригніченні ферментів, які беруть участь в синтезі фолієвої кислоти, тим самим, пригнічуючи синтез тимидину бактеріальної клітини. Сульфадимидин блокує перетворення параамінобензойної кислоти в дигідрофолієву, а триметоприм блокує перетворення дигідрофолієвої кислоти в тетрагідрофолієву шляхом пригнічення дігідрофолату редуктази. Сульфадимидин і триметоприм добре розподіляються по організму, проникають через плаценту.

При запаленні мозкових оболонок концентрація може досягати 50% від концентрації в сироватці крові. Сульфадимидин і триметоприм виводяться через нирки шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції, метаболізуються в печінці. Сульфадимидин, головним чином, ацетилюється і кон'югується з глюкуроновою кислотою, триметоприм метаболізується до оксиду і гідроксильних метаболітів.

Показання до застосування

Лікування великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, собак, кішок та свійської птиці (курей-бройлерів і ремонтного молодняка) при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, органів дихання і сечостатевої системи, а також ускладнень після вірусних хвороб, післяопераційних і посттравматичних інфекцій, викликаних мікроорганізмами, чутливими до триметоприму і сульфадимидину.

Спосіб застосування та дози

Перорально, розчинивши у воді, молоці, заміннику молока або змішавши з кормом в дозах:

- велика рогата худоба - 1 табл. на 20-35 кг маси тіла тварини;

- вівці, кози - 1 табл. на 15-20 кг маси тіла тварини;

- свині, телята - 1 табл. на 15-20 кг маси тіла тварини;

- собаки, кішки - 1 табл. на 15-20 кг маси тіла тварини.

Застосовують з інтервалом 24 години, курс лікування 3-5 діб.

Протипоказання

Підвищена чутливість до сульфадимидину і триметоприму.

Не застосовувати тваринам з порушенням функцій печінки і нирок, а також при дискразіі крові.

Не застосовувати курям-несучкам, яйця яких використовують в їжу людям.

Застереження

Забій тварин і птиці на м'ясо дозволяється через 7 діб (велика рогата худоба, вівці, кози, свині) і через 2 доби (птиця) після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозволяється через 3 доби після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Блістерна упаковка по 1 та 10 таблеток, полімерні контейнери по 27 і 270 таблеток.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5° С до 25° С.

Термін придатності

3 роки.

Написати огляд