Бовікен (розчин для ін'єкцій)

Бовікен  (розчин для ін'єкцій)
Бовікен (розчин для ін'єкцій)
Інгрідієнти: марбофлоксацин, кетопрофен
Застосування: Ін'єкційне
Тип препарату: Антибактеріальний

Опис

Рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

марбофлоксацина - 40,0 мг,

кетопрофену - 60,0 мг.

Фармакологічні властивості

ТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.

Діючою речовиною препарату є антибіотик марбофлоксацин, який відноситься до групи фторхінолонів і кетопрофен - НПЗЗ.

Марбофлоксацин активний проти грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, а особливо проти: Staphylococcus spp., Escherichia coli, Salmonella typhimurium, Citrobacter freundii, Enterobacter cloacae, Serratia marcescens, Morganella morganii, Proteus spp., Klebsiella spp., Shigella spp., Pasteurella spp., Haemophilus spp., Moraxella spp., Pseudomonas spp.), а також проти мікоплазм (Mycoplasma bovis, M. hyopneumoniae). Механізм дії препарату полягає в пригніченні бактеріальної ДНК-гірази (топоізомерази II), що зупиняє процес реплікації і синтезу ДНК.

Кетопрофен - НПЗЗ на основі пропіонової кислоти. Має знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію. Механізм дії пов'язаний з пригніченням синтезу простагландинів на рівні циклооксигенази. Крім того, кетопрофен інгібує липооксигеназу, має антибрадикінінову активність, стабілізує лізосомальні мембрани, викликає значне гальмування активності нейтрофілів. Кетопрофен є подвійним інгібітором запалення, блокуючи шляхи дії циклооксигенази і ліпоксигенази, таким чином, не допускаючи утворення простагландинів і лейкотрієнів.

Після парентерального застосування марбофлоксацин швидко всмоктується і досягає максимальної концентрації в плазмі 1,5 мг/мл менше, ніж за 1 годину. Біодоступність близька до 100%. Марбофлоксацин слабо зв'язується з білками плазми (менше 10% у свиней і 30% у худоби), добре розподіляється в більшості тканин (печінки, нирках, шкірі, легенях, матці) він досягає більшої концентрації, ніж у плазмі. Марбофлоксацин повільно виводиться з організму молодняку ​​ВРХ (t 1/2 = 5-9 годин) і свиней (t 1/2 = 8-10 годин), скоріше - у дорослої ВРХ (t 1/2 = 4-7 годин), в основному в активній формі з сечею та калом.

Кетопрофен швидко абсорбується з місця ін'єкції. Понад 98% зв'язується з білками плазми і накопичується в запалених тканинах. Кетопрофен метаболізується в печінці до неактивних метаболітів, а 90% виводиться з сечею у вигляді сполук глюкуронід.

Показання до застосування

Лікування великої рогатої худоби і свиней при захворюваннях органів дихання, що супроводжуються больовим синдромом, запаленням або лихоманкою і викликані чутливими до марбофлоксацину мікроорганізмами (Pasteurella multocida, Mannheimia haemolytica, Mycoplasma bovis, Actinobacillus pleuropneumoniae, Mycoplasma hyopneumoniaе) лікування корів, хворих на гострий мастит, а також свиноматок, хворих на синдром ММА (метрит-мастит-агалактія), викликаних мікроорганізмами, чутливими до марбофлоксацину.

Спосіб застосування та дози 

Внутрішньом'язово в дозі 0,5 мл на 10 кг маси тіла тварини, один раз на добу протягом 3 діб (відповідає 2 мг марбофлоксацину і 3 мг кетопрофену на 1 кг маси тіла тварини).

Протипоказання

Підвищена чутливість до марбофлоксацину і кетопрофену.

Не застосовувати тваринам з важкими порушеннями функції нирок і печінки, тваринам з ураженням ЦНС.

Не застосовувати при виявленні стійких до хінолонів штамів патогенних мікроорганізмів.

Не застосовувати одночасно з діуретиками, антикоагулянтами і нефротоксичними засобами, а також з іншими нестероїдними протизапальними засобами.

Не застосовувати одночасно з препаратами тетрациклінового ряду, еритроміцином, хлорамфеніколом, теофіліном.

Застереження

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 4 доби (свині) і через 7 діб (велика рогата худоба) після останнього застосування препарату. Споживання молока дозволяється через 4 доби після останнього введення препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.

При введенні може з'явитися набряк, больові та запальні реакції в місці ін'єкції.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1, закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання

Темне, недоступне для дітей, місце при температурі від 5°C до 25°С.

Термін придатності

2 роки від дати виготовлення.

Термін придатності після першого відбору з флакону становить 14 діб в умовах асептичного відбору препарату, і подальшого зберігання контейнера з препаратом при температурі від 10° С до 15° С.

Написати огляд