Цеотокс
Цеотокс
Інгрідієнти: Цеоліт, каолін, сухі дріжджі, кислота фумарова, кальцію пропінат, кислота лимонна
Застосування: Оральний
Тип препарату: Адсорбент (кормові добавки)

Опис

Порошок.

Склад

100 г містить:

цеоліт – 55,0 г;

каолін – 15,0 г;

сухі дріжджі (Saccharommyces cerevisiae) – 10,0 г;

кислота фумарова – 10,0 г;

кальцію пропіонат – 5,0 г;

кислота лимонна – 5,0 г.

Фармакологічні властивості

Кормова добавка має виражені сорбційними властивостями завдяки цеоліту та каоліну.

Цеоліт виступає в ролі адсорбенту продуктів метаболізму, мікотоксинів, солей важких металів, радіонуклідів та інших шкідливих речовин, тим самим сприяє профілактиці кормових захворювань. Цеоліт бере участь в якості іонообмінника в ряді біохімічних перетворень в процесі травлення, в тому числі: в транспортуванні, активізації і пролонгацію дії ферментів і гормонів; в підтримці сприятливої іонної рівноваги по відношенню до натрію, калію і кальцію в стабілізації кислотно-лужного балансу в травному каналі. Цеоліт, як каталізатор, сприяє кращому засвоєнню організмом макро- і мікроелементів, що надходять з кормом.

Каолін в свою чергу, перешкоджає злежуванню і комкуванню кормів, а також профілактує харчові отруєння, зв'язується з молекулярною структурою мікотоксинів незворотним методом, що забезпечує неможливість хімічної реакції відновлення токсинів і їх повторного впливу на організм тварини.

Дріжджі мають сорбційну активність щодо афлатоксинів, фумонізинів і зеараленону. Завдяки вмісту маннан і β-глюканів даний компонент дозволяє стимулювати імунітет і підсилює адсорбцію мікотоксинів, таких як ДОН і зеараленон.

Органічні кислоти виявляють антибактеріальну дію і підтримують оптимальний рівень рН, який сприяє ефективній сорбції мікотоксинів в кишківнику і придушенню патогенної мікрофлори, оптимізуючи її склад і підвищуючи конверсію корму.

Кальцію пропіонат активує мінерали, а також запобігає появі цвілі в готовому кормі. У поєднанні з лимонною кислотою кальцію пропіонат, затримує токсини в адсорбованому вигляді і попереджає їх вивільнення в подальших частинах травного тракту.

Кислота лимонна – це ефективний антистресовий компонент, стимулює утворення хелатних форм кальцію, калію, заліза, цинку та інших мікроелементів в кишківнику, в результаті чого вони краще засвоюються організмом. Кислота лимонна нейтралізує радіонукліди, пестициди та є універсальним антиоксидантом, перешкоджає окисленню жирів і псуванню кормів.

Кислота фумарова знижує рівень рН вмісту шлунка, що сприяє поліпшенню розщеплення протеїну, а також впливає на склад мікрофлори травного каналу (в травному каналі фумарова кислота створює слабо-кисле середовище, пригнічує ріст грибів, грамнегативних бактерій (E.coli, Salmonella) і одночасно підсилює зростання корисних симбіотичних мікроорганізмів (лактобактерій, біфідобактерій, ацідобактерій, пропіоновокислих бактерій).

Показання до застосування

Велика рогата худоба, вівці, кози, свині, птиця.

Вноситься в корми для тварин і птиці з метою профілактики їх забруднення мікотоксинами, а також для запобігання повторного їх ураження при зберіганні, транспортуванні та переробці. Забезпечує оптимальну якість кормів, покращує їх засвоєння, завдяки регуляції мікрофлори травного каналу, збільшує продуктивність тварин і птиці. Сприяє відновленню бар'єрної функції печінки.

Спосіб застосування та дози

Кормову добавку вносять в корм шляхом рівномірного змішування з розрахунку рівня контамінації мікотоксинами:

- при низькій – 0,5-1,0 кг/т корму;

- при середній і високій – 1,0-2,0 кг/т корму.

Протипоказання

Не виявленні.

Застереження

Застосування при вагітності, лактації, несучості – згідно з рекомендованим дозуванням.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу – згідно з існуючими нормативними документами.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаної добавкою або з її залишками – відповідно до вимог чинного законодавства.

Форма випуску

Пакети з плівки поліетиленової по 100, 500 г і 1 кг, і мішки по 5, 10, 20 і 25 кг.

Контейнери полімерні по 100, 500 г і 1 кг.

Зберігання

Сухе, темне місце при температурі від 5 до 25° С.

Термін придатності 

2 роки.

Написати огляд