Доксіфлор ®

Доксіфлор ®
Доксіфлор ®
Інгрідієнти: Доксицикліну хіклат, флуорфенікол
Застосування: ін'єкційний
Тип препарату: Антибіотик

Опис

Масляниста рідина від жовто-коричневого до темно-коричневого кольору зі специфічним запахом складових.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

флорфенікол - 200,0 мг:

доксицикліну хіклат - 100,0 мг.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.

Доксіфлор ® - комбінований препарат, до складу якого входять флорфенікол і доксициклін.

Флорфенікол є похідним тіамфеніколу, в якому гідроксильна група заміщена атомом фтору, що обумовлює його антибактеріальну активність проти ацетілтрансферазосинтезуючих бактерій. Він активний проти грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, а саме: Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Enterobacter spp., E. сoli, Pasteurella haemolytica, P. multocida, P. piscicida, Vibrio spp., Haemophilus somnus, H. parasuis, Fusobacterium necrophorum, Bacteroides melaninogenicus, Actinobacillus pleuropneumoniae, Bordetella bronchiseptica, Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Shigella spp. та інших. Він також активний проти більшості мікоплазм (Mycoplasma hyopneumoniae, M. hyorhinis та інших). Механізм дії флорфенікола полягає в зв'язуванні з 70S субодиницею рибосоми, що призводить до блокування синтезу білків в бактеріальної клітці.

Доксициклін - бактеріостатичний антибіотик, належить до групи тетрациклінів. Діє на рибосоми бактерій, перешкоджаючи білковому синтезу. Препарат має широкий спектр антимікробної дії грампозитивних та грамнегативних бактерій (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Haemophilus influenza, E. coli, Bacillus anthracis, Clostridium tetani, C. perfringes, Listeria monocytogens, Actinomyces spp., Еnterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Yersinia spp.), а також мікоплазм (Mycoplasma spp.), рикетсій (Rickettsia spp.) і хламідій (Chlamydia spp.). Після внутрішньом'язового застосування флорфеніколу великій рогатій худобі його терапевтична концентрація в плазмі крові зберігається протягом 48 годин. Період напіввиведення: 18,3 години. У свиней період напіввиведення становить 2,2 год. Високих концентрацій флорфенікол досягає в легенях, нирках і жовчі, а також в м'язах, кишечнику, серці, печінці, селезінці і сироватці крові. Виводиться з організму, в основному нирками в незміненому вигляді шляхом клубочкової фільтрації, а також з жовчю, інактивуючись шляхом утворення хелатних з'єднань.

Доксициклін широко розподіляється в тканинах і рідинах організму. Зв'язування з білками плазми становить 80-95 %. Половина дози препарату абсорбується за 50 хвилин. Максимальна концентрація в крові виявляється через 2-4 години, а терапевтична концентрація утримується протягом 18-24 годин. Виводиться доксициклін з організму, в основному, з жовчю.

Показання до застосування 

Лікування телят і свиней при захворюваннях органів дихання (бронхопневмонія, пневмонія, ензоотична пневмонія свиней, атрофічний риніт та інші), травного тракту (колібактеріоз, сальмонельоз), а також хворих на кератокон'юнктивіт, копитну гниль, стафілококкоз, бешиху, хламідіоз, раньові інфекції, артрит і інші захворювання, викликані мікроорганізмами, чутливими до флорфеніколу і доксицикліну.

Спосіб застосування та дози

Внутрішньом'язово в дозі:

- телята - 0,5 мл препарату на 7,5 кг маси тіла тварини один раз на добу;

- свині - 0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини один раз на добу.

Курс лікування становить 3 - 5 діб.

У зв'язку з можливим місцевим набряком і больовою реакцією при введенні препарату в обсязі, що перевищує для поросят - 2,5 мл, дорослих свиней і телят - 5 мл, рекомендується препарат вводити в кілька місць.

Протипоказання

Підвищена чутливість до складових компонентів препарату.

Не застосовувати одночасно з тіамфенікол або хлорамфеніколом, антибіотиками групи пеніцилінів, цефалоспоринів, фторхінолонів, в зв'язку з можливістю виникнення токсикозу.

Не застосовувати разом з сульфаніламідними препаратами.

Не застосовувати при тяжких порушеннях функцій печінки і нирок.

Не застосовувати одночасно з кальціймісткими препаратами, які можуть знизити дію препарату.

Не застосовувати тваринам в період вагітності і лактації, а також бугаям і хрякам, призначеним для репродукції.

Застереження

Спочатку препарат випробовують на невеликій групі (7 - 8 голів) тварин. При відсутності ускладнень протягом 2 - 3 діб, препарат застосовують всьому поголів'ю.

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 34 доби (свині) і 40 діб (телята) після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 і 200 мл.

Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 ° С до 25 ° С.

Термін придатності 

2 роки з дати виготовлення.

Термін придатності після першого відбору з флакона становить 14 діб в умовах асептичного відбору препарату, і подальшого зберігання контейнера з препаратом при температурі від 10 ° С до 15 ° С.

Написати огляд