Естровет (розчин для ін'єкцій)

Естровет (розчин для ін'єкцій)
Естровет (розчин для ін'єкцій)
Інгрідієнти: клопростенолу натрієва сіль
Застосування: ін'єкційний
Тип препарату: Гормональний

Опис

Безбарвна рідина, зі специфічним запахом складових компонентів.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини: 

клопростенолу натрієву сіль – 0,25 мг.

Фармакологічні властивості

Діючою речовиною препарату є – клопростенол, синтетичний функціональний аналог простагландину F2-альфа.

Простагландин F2-альфа і його аналоги (клопростенол і флупростенол) є сильними лютеолітичними препаратами. Вони викликають швидку інволюцію жовтого тіла і пригнічення його секреторної активності. Простагландини стимулюють скорочення мускулатури матки.

У тварин з нормальним статевим циклом еструс, як правило, настає через 2-5 діб після лікування. Тільних корів, яким вводили препарат у період тільності (10-150 днів), абортують через 2-3 доби після ін'єкції.

Клопростенол затверджений в країнах ЄС для застосування великій рогатій худобі м'ясного і молочного напрямків продуктивності з метою стимуляції лютеолізісу.

Клопростенол після внутрішньом'язового введення швидко всмоктується в кров. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 90 хвилин з подальшим різким зменшенням через 90-120 хвилин після введення. При застосуванні одноразових доз 0,175 мг, 0,25 мг і 1,0 мг відбувається підвищення концентрації в плазмі крові в залежності від дози. При повторному введенні більш високих доз концентрація клопростенолу в плазмі крові залишається на тому ж рівні протягом 24 годин. Перші ознаки тічки спостерігаються через 48-60 годин після введення препарату. Найбільш сприятливий час для штучного осіменіння – це приблизно 76 годин після введення препарату. При введенні свиноматкам після 111 діб вагітності, велика частина стимульованих опоросів настає в період до 40 годин, при цьому максимальна кількість опоросів спостерігається через 24-35 годин.

Показання до застосування 

Препарат застосовують:

- для регуляції статевого циклу у корів і свиноматок;

- при непоміченою або прихованої тічці у корів, що мають нормальний цикл;

- піометрі і хронічному ендометриті, кісті жовтого тіла, для стимуляції родового процесу;

- муміфікації плода і небажаної вагітності;

- для регуляції еструса і овуляції при промисловому розведенні тварин;

- для стимуляції опоросів у свиней.

Спосіб застосування та дози 

Препарат вводиться внутрішньом'язово.

Корови:

Для синхронізації охоти – вводять 2,0 мл препарату двічі з інтервалом в 10 днів. Перший раз препарат вводять через 40-60 днів після пологів, другий раз на 11-й день після першого введення. Через 70-80 годин після другого введення доцільно проводити штучне запліднення, яке проводять повторно через 24 години.

Функціональні розлади яєчників – вводять 2,0 мл препарату і проводять штучне запліднення при першому полюванні. Якщо полювання не настає, повторно вводять препарат на 11 день після першого введення і повторюють штучне запліднення через 72-76 годин.

Захворювання матки – вводять 2,0 мл препарату на 11-й день повторюють введення, і на 14-й день проводять штучне запліднення, яке повторюють через 24 години.

Свиноматки:

Для стимуляції родової діяльності –  вводять 0,7 мл одноразово на 111-й день поросності. Стимульовані опороси наступають через 24-35 годин після введення.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Препарат не можна застосовувати для вагітних тварин, для яких стимуляція родової діяльності небажана.

Клопростенол не застосовується вагітним тваринам, яким не потрібно стимулювати пологову діяльність.

Застереження

При використанні препарату для стимуляції родової діяльності необхідно переконатися що, не має перешкод для нормальних пологів (великий плід, неправильне положення плоду, непрохідність родових шляхів), щоб не викликати розриву матки.

Форма випуску

Ампули або флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 по 2 мл.

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 5, 10, 20, 50 і 100 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання

Зберігають препарат в захищеному від світла місці при температурі не вище 25° С, в тарі виробника (список Б) на стелажах.

Термін придатності 

2 роки від дати виготовлення при дотриманні споживачем умов транспортування, зберігання, застосування.

Написати огляд