Гатинол (розчин для перорального застосування)

Гатинол (розчин для перорального застосування)
Гатинол (розчин для перорального застосування)
Інгрідієнти: гатіфлоксацин, колістин сульфат, триметоприм
Застосування: Перорально
Тип препарату: АНТИБАКТЕРІАЛЬНИЙ

Опис

Рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, допускається поява незначного осаду.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

гатифлоксацин - 50,0 мг,

колістину сульфат - 1 200 000 МО,

триметоприм - 50,0 мг.

Допоміжні речовини: кислота молочна, вода очищена.

Фармакологічні властивості 

АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.

Гатинол - комбінований препарат, що містить три діючі речовини. В результаті синергізму речовин активність препарату значно вище, ніж його окремо взятих компонентів.

Гатифлоксацин - антибіотик групи фторхінолонів, має широкий спектр антибактеріальної дії до більшості грампозитивних (Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae (включаючи як чутливі, так і резистентні до пеніциліну штами)) і грамнегативних мікроорганізмів (E. coli, Haemophilus influenza та інші). Бактерицидна дія гатіфлоксацину забезпечується завдяки пригніченню ДНК-гірази та топоізомерази IV. ДНК-гіраза є важливим ферментом, який бере участь у редуплікації ДНК збудників. Топоізомераза IV є ферментом, який відіграє провідну роль у поділі хромосом ДНК, при поділі бактеріальної клітини. Антибактеріальний спектр гатифлоксацину охоплює резистентні до аміноглікозидів, пеніцилінів, цефалоспоринів збудники, а також мікроорганізми, що володіють полірезистентністю.

Колістін - антибіотик групи поліміксинів, синтезованих аеробною спороутворюючою паличкою Bacillus polymyxa. Він діє бактерицидно на грамнегативні бактерії (наприклад, E. coli, Salmonella spp., Pseudomonas spp.), зв'язуючись з фосфоліпідами мембрани цитоплазми, посилюючи її проникність як для внутрішньо-, так і для позаклітинного компонентів, що призводить до деструкції клітинних бар інтер'єрів і лізису бактеріальної клітини.

Триметоприм - протимікробний засіб широкого спектру дії з групи діамінопірімідина. Препарат має протимікробну дію відносно грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів (E. coli, Klebsiella spp., Salmonella spp., Pasteurella spp., Enterobacter spp., Proteus spp., Shigella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Haemophilus spp., Chlamidia spp.), а також діє на токсоплазми і кокцидії. Механізм дії пов'язаний з пригніченням бактеріальної редуктази дигідрофолієвої кислоти.

Гатифлоксацин після перорального застосування швидко розподіляється в тканинах і рідинах організму. Зв'язування з білками плазми становить близько 20% і не залежить від концентрації. Внаслідок швидкого розподілу гатіфлоксацину концентрація в більшості тканин організму є вище концентрації в сироватці крові. Виводиться антибіотик, в основному, з сечею.

При пероральному застосуванні колістин практично не всмоктується в травному каналі, тому створюється висока концентрація антибіотика в кишніівнику. Колістін не накопичується в органах і тканинах. З організму виводиться в основному в незміненому вигляді з фекаліями, і невелика кількість виводиться з сечею.

Триметоприм добре всмоктується в травному каналі після перорального застосування. Метаболізується в печінці і виводиться, головним чином, нирками шляхом клубочкової фільтрації та активної канальцевої секреції. Концентрація триметоприму в сечі значно вища, ніж в крові. Період напіввиведення становить 8 - 10 годин. Виводиться з організму в основному з сечею протягом 72 годин.

Показання до застосування 

Лікування голубів, папуг і канарок, хворих на хронічні респіраторні захворювання (CRD), псевдомоноз, колібактеріоз, сальмонельоз, стрептококоз, пастерельоз, а також при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, змішаних і вторинних інфекціях, при вірусних хворобах, викликаних мікроорганізмами, чутливими до гатіфлоксацину, колістину і триметоприму.

Спосіб застосування та дози

Перорально в дозі 0,5 мл препарату на 1 л питної води. Курс лікування - 3-5 діб.

При важких формах захворювань і в разі сальмонельозу дозу збільшують на 50% і застосовують протягом 5-7 діб.

Перед використанням ампулу чи флакон з препаратом струсити.

В період лікування птиця повинна отримувати тільки воду, що містить препарат. Щодня готують свіжий розчин препарату в обсязі, розрахованому на споживання протягом доби.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Не застосовувати продуктивним тваринам та птиці!

Не застосовувати одночасно з препаратами тетрациклінового ряду, хлорамфеніколом, циклоспорином, макролідами, ампіциліном, цефалоспоринами і аміноглікозидами.

Не застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами.

Не застосовувати одночасно з препаратами, що містять в своєму складі катіони Mg2 +, Al3 +, Ca2 +.

Застереження

У рекомендованих дозах побічних явищ, як правило, не спостерігається. При виникненні побічних явищ (свербіж, тремор м'язів) застосування препарату припиняють, і застосовують десенсибілізуючу терапію.

Форма випуску

Ампули з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 по 0,5 мл та 1 мл.

Флакони склянні по 10, 20, 50 та 100 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання

Сухе темне, недоступне для дітей місце при температурі від  5 ° С до 25 ° С.

Після першого відбору з флакону препарат необхідно використати на протязі  7 діб.

Термін придатності

2 роки з дати виробництва.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Написати огляд