Гентавет ® 10% (розчин для перорального застосування)

Гентавет ® 10%  (розчин для перорального застосування)
Гентавет ® 10% (розчин для перорального застосування)
Інгрідієнти: Гентаміцина сульфат
Застосування: Оральне
Тип препарату: Антибіотик

Опис

Прозорий безбарвний розчин.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:
гентаміцин сульфат - 100,0 мг.

Фармакологічні властивості 

АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. 

QJ01GB03 - Гентаміцин.

Гентаміцин - аміноглікозидний антибіотик. Механізм його дії полягає в порушенні синтезу бактеріального білка шляхом зв'язування з 30S-субодиницею бактеріальних рибосом. У цих умовах спостерігають утворення білка з невідповідною амінокислотною послідовністю. Він активний відносно грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Enterobacter aerogenes, Klebsiella spp., деяких видів Proteus spp. і Serratia spp., Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella multocida, Staрhylococcus aureus, Serpulina hyodysenteriae, Mycoplasma spp.

Резистентність до нього виникає рідко і розвивається повільно.

Гентаміцин погано всмоктується в травному каналі. Приблизно 30% антибіотика зв'язується з білками плазми крові. Терапевтична концентрація зберігається в організмі від 8 до 12 годин.

Гентаміцин проникає також в плевральну і черевну порожнину та через плаценту. В активному стані виділяється нирками.

Показання до застосування 

Телята віком до 3 місяців, свині: лікування тварин, хворих на септицемію, а також при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастрити, ентерити, перитоніт), органів дихання (тонзиліти, трахеїти, пневмонія, бронхіти, бронхопневмонія) та сечостатевої системи (нефрит, пієліт, пієлонефрити, уретрити, уроцистити, метрити, мастити), викликані мікроорганізмами, чутливими до гентаміцину.

Домашня птиця (кури-бройлери, качки, індики, гуси): лікування птиці, хворої на септицемію, колибактериоз, пастерельоз, сальмонельоз, викликаних мікроорганізмами, чутливими до гентаміцину.

Спосіб застосування та дози

Перорально в дозах:

- телята - першу добу - 5 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини (розділити на два рази), потім - 4 мл на 100 кг маси тіла тварини один раз на добу. Курс лікування - 3-5 діб;

- свині - 5 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини на добу (розділити на два рази) або 5 мл препарату на 10 л питної води. Для лікування дизентерії - 11-22 мл препарату на 100 л питної води. Курс лікування - 3-5 діб;

- свійська птиця (кури-бройлери, індики, качки, гуси) - 20 мл препарату на 100 л питної води. Курс лікування - 5-7 діб. 

Протипоказання

Підвищена чутливість до гентаміцину.

Не застосовувати тваринам з порушеною функцією нирок, слуху та органів рівноваги.

Не застосовувати одночасно з іншими аміноглікозидними антибіотиками і антибіотиками, що мають нефротоксичну дію (поліміксин В, колістин, амфотерцин, хлорамфенікол, цефалоспаринами, еритроміцин), з міорелаксантами і анестезуючими засобами, сульфаніламідами, гепарином, вітамінами групи В, сечогінними засобами (фуросемід).

Не застосовувати курям-несучкам, яйця яких використовують для споживання людьми, а також жуйним тваринам з функціонально розвинутими передшлуночками.

Застереження 

Забій тварин і птиці на м'ясо дозволяють через 7 діб після останнього застосування препарату, отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1 НС-2, УСП-1 по 10, 50 та 100 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.
Контейнери (флакони) полімерні згідно ТУ У 23455985-001 по 500 мл та 1 л.

Зберігання 

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 ° С до 25 ° С.

Термін придатності 

2 роки.
Після першого відбору з флакону препарат необхідно використати протягом 14 діб, в умовах зберігання в темному місці при температурі від 0 до 5°С.

Написати огляд