Колі-Окс 200 ® (порошок для перорального застосування)

Колі-Окс 200 ® (порошок для перорального застосування)
Колі-Окс 200 ® (порошок для перорального застосування)
Інгрідієнти: Колистину сульфат, окситетрацикліну гідрохлорид
Застосування: Оральний
Тип препарату: Антибіотик

Опис

Порошок від білого до світло-жовтого кольору.

Склад

1 г препарату містить діючої речовини:
окситетрацикліну гідрохлорид – 100,0 мг;
колістину сульфат — 1 200 000 ОД.

Фармакологічні властивості 

Колі-Окс 200 ® - комбінований препарат, який містить два антибіотики.

Окситетрациклін - антибіотик, який належить до групи тетрациклінів. Механізм його дії полягає в пригніченні синтезу білків шляхом зв'язування з 30S рибосомальною субодиницею чутливих до препарату мікроорганізмів, тим самим, не допускаючи з'єднання рибосом саміноацилтранспортної - РНК. Вважають також, що окситетрациклін назад зв'язується з 50S рибосомами і змінює проникність цитоплазматичної мембрани чутливих мікроорганізмів.

Окситетрациклін володіє широким спектром дії на грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми: Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp., Brucella spp., Haemophilus spp., E. coli, Pasteurella spp., Klebsiella spp., Erysipelothrix spp., Fusobacterium spp., Salmonella spp., а також на найпростіші (Protozoa spp.), мікоплазми (Mycoplasma spp.), риккетсії (Rickettsia spp.) і хламідії (Chlamydia spp.).

Колістину сульфат – антибіотик групи поліміксинів, які синтезуються аеробною спороутворюючою паличкою Bacillus polymyxa. Він діє бактерицидно на грамнегативні бактерії (такі як E. coli, Salmonella spp., Pseudomonas spp.), зв'язуючись з фосфоліпідами цитоплазматичної мембрани, посилюючи її проникність як для внутрішньо-, так ї для зовнішньоклітинних компонентів, що призводить до деструкції клітинних бар'єрів.

Показання до застосування

Лікування свиней, домашньої птиці (бройлери та ремонтний молодняк, індики), ягнят, телят і козенят  (від народження до 8 тижнів) при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту та органів дихання, які викликані  мікроорганізмами, чутливими до окситетрацикліну та колістину.

Склад

Перорально в дозі:

- ягнята, телята та козенята (від народження до 8 тижнів) – 0,5 г препарату на 10 кг маси тіла 2 рази на добу протягом 5-7 діб;

- свині, домашня птиця (бройлери та ремонтний молодняк, індики)  — 100 г препарату на 100-200 л води або 100 г препарату на 50-100 кг корму протягом 5-7 діб.

Для приготування розчину необхідну кількість препарату насипають в невелику ємність і безперервно помішуючи наливають теплу воду. Приготований таким чином концентрат (препарат : вода питна — 1:40) одразу додають до необхідної кількості питної води відповідно нормам потреби води для окремих вікових категорій тварин. Щоденно готують свіжий розчин препарату. 

Противопоказания

Підвищена чутливість до окситетрацикліну і колістину.

Не застосовувати тваринам з порушенням функції нирок і печінки.

Не застосовувати одночасно з антибіотиками, які мають бактерицидну дію, такими як пеніциліни, цефалоспорини, аміноглікозиди.

Не застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами.

Не застосовувати курям-несучкам, яйця яких призначені для вживання в їжу людям.

Не застосовувати жуйним тваринам з функціонально розвинутими предшлуночками.

Застереження

У процесі змішування препарату з кормом необхідно обов'язково використовувати засоби індивідуального захисту (респіратор, рукавички).

Попередньо препарат випробовують на невеликій групі (7-8 голів) тварин. При відсутності ускладнень протягом 2-3 діб препарат застосовують всьому поголів'ю.

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 10 (свині, ягнята, телята, козенята) і через 7 (домашня птиця) діб після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновків лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Пакети з поліетилену або картонні коробки по 1, 10, 50 і 100 г; 1 і 25 кг.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5° С до 25 ° С.

Термін придатності

2 роки (24 місяці) з дати виробництва.

Написати огляд