Макролонг
Макролонг
Інгрідієнти: азітромеину дигідрат, кислота винна
Застосування: Орально
Тип препарату: антибіотик

Опис

Порошок від білого до світло-коричневого кольору з специфічним запахом складових компонентів.

Склад

1 г препарату містить діючоъ речовини:

азітромецину дигідрат - 200,0 мг.

Допоміжні речовини: кислота винна.

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного використання. QJ01FA10 - Азитроміцин.

Азитроміцин - макролідний антибіотик, який належить до групи азалідів. Молекула утворюється в результаті введення атома азоту в лактонове кільце еритроміцину А. Механізм дії азитроміцину полягає в інгібуванні синтезу бактеріального білка за рахунок зв'язування з 50S-субодиницею рибосом і пригніченням транслокацыъ пептидів.

Азитроміцин виявляє постантибіотичний ефект. В основі ефекту лежать безповоротні зміни в рибосомах мікроорганізму, наслідком чого є стійке блокування транслокаций білків. За рахунок цього загальна антибактеріальну дію препарату посилюється і пролонгується, зберігається протягом строку, необхідного для ресинтезу нових функціональних білків мікробної клітини.

Азитроміцин характеризується широким спектром антимікробної дії щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій (Actinobacillus lignieresi, Haemophilus spp., Moraxella spp., Bordetella spp., Campylobacter spp., Legionella pneumophila, Salmonella spp., Escherichia spp., Listeria spp., Staphylococcus aureus, Staphylococcus spp., Streptococcus spp., S. pneumoniae, S. pyogenes, Enterococcus faecalis, Erysipelothrix insidiosa), деяких анаеробних бактерій (Clostridium perfringens, Fusobacterium spp., Pasteurella (Mannheimia) haemolytica, P. Multocida, Haemophilus parasuis), мікоплазм (Mycoplasma pneumonia), хламідій (Chlamydia pneumonia), спірохет (Borrelia spp.).

При пероральному введенні азитроміцин добре всмоктується і швидко розподіляється в тканинах організму, досягаючи високих концентрацій, які перевищують концентрацію в плазмі крові. Висока антибактеріальна активність досягається завдяки властивості азитроміцину проникати і накопичуватися внутрішньоклітинно в лейкоцитах, з якими він транспортується в осередки запалення, в слідстві чого концентрація антибіотика в 6 разів вище в вогнищі запалення, в порівнянні з інтактними тканинами.

Висока концентрація зберігається ще 5-7 днів після прийому останньої дози азитроміцину.

Більше 50% дози виводиться з організму в незміненому вигляді, в основному, з жовчю і, частково, з сечею.

Показання до застосування

Лікування собак і голубів при захворюваннях органів дихання, травного каналу, сечостатевої системи, змішаних і вторинних інфекцій при вірусних захворюваннях, які спричинені мікроорганізмами, чутливими до азитроміцину.

Спосіб застосування та дози

Перорально з питною водою або кормом в дозах:

- голуби - 1 г препарату на 3-6 л питної води, щодоби, курс лікування - 3-5 діб;

- собаки - 0,25-0,5 г препарату на 10 кг маси тіла тварини, щодоби, курс лікування - 5-7 діб.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, до інших антибіотиків групи макролідів/кетолідів.

Не застосовувати тваринам з важкими порушеннями функцій печінки або нирок, вираженою брадикардією, аритмією, важкою серцевою недостатністю.

Не застосовувати тваринам в період вагітності.

Не застосовувати з гепарином.

Не застосовувати продуктивним тваринам!

Застереження

Тетрациклін та хлорамфенікол - підсилюють дію азитроміцину (синергізм).

Лінкозаміди - знижують ефект азитроміцину.

У рекомендованих дозах побічних явищ, як правило не спостерігається. При появі побічних явищ (свербіж, нудота, блювота, тремор м'язів) припиняють застосування препарату, застосовують терапію.

Застосування препарату допускається тільки в тому випадку, коли очевидно, що ефект від застосування переважає над можливими негативними наслідками.

При передозуванні препарату у тварин може спостерігатися занепокоєння, дезорієнтація, тимчасова втрата слуху, підвищення печінкових ферментів у сироватці крові. В цьому випадку рекомендовано припинити введення препарату.

Форма випуску

Пакет з поліетиленової плівки або інший полімерної плівки по 1, 50, 100 і 200 г.

Контейнери полімерні по 100 і 200 г.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5° С до 25° С.

Термін придатності

2 роки.

Термін придатності після розведення препарату в питній воді - 24 години.

Написати огляд