Енрофлоквет ® 10% (розчин для ін'єкцій)

Енрофлоквет ® 10% (розчин для ін'єкцій)
Енрофлоквет ® 10% (розчин для ін'єкцій)
Інгрідієнти: Енрофлоксацину основа
Застосування: ін'єкційний
Тип препарату: АНТИБІОТИК

Опис

Масляниста рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючої речовини:

енрофлоксацину – 100,0 мг.

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код QJ01 – антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01МА90 – енрофлоксацин.

Енрофлоксацин належить до антибіотиків групи фторхінолонів. Механізм його дії пов'язаний з пригніченням субодиниці А ДНК-гірази (топоізомерази II) грамнегативних бактерій, блокує процес суперспіралізації молекули ДНК. У грампозитивних бактерій цей процес впливає на топоізомеразу IV, а не на топоізомеразу ІІ. В цих умовах блокуються транскрипції і рекомбінаційні процеси в ДНК бактерії.

Препарат має бактерицидну дію проти грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Clostridium spp., Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp. та інші) і грамнегативних мікроорганізмів (E. сoli, Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Pasteurella spp., Bordetella spp. та інші), а також діє проти мікоплазм (Mycoplasma gallisepticum, M. synoviae, M. hyosynoviae, M. hyopneumoniae, M. meleagridis, M. iowae).

Після парентерального введення енрофлоксацин швидко і повністю всмоктується в організмі тварин і розподіляється в тканини і через 1-2 години після введення його активна концентрація в тканинах і рідинах організму в кілька разів перевищує концентрацію в сироватці крові. Після підшкірного введення 7,5 мг/кг маси тіла максимальна концентрація в плазмі становить 0,8 мкг/мл, яка досягається протягом 6 годин. Енрофлоксацин частково метаболізується в печінці.

Приблизно 45% введеної дози виводиться з сечею і 55% - разом з жовчю в зміненому і незмінному вигляді.

Показання до застосування

Велика рогата худоба, вівці, кози: лікування тварин при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і органів дихання, викликаних мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину.

Свині: лікування тварин, хворих колибацильозом, пастерельозом, мікоплазмозом, сальмонельозом, атрофічним ринітом, ензоотичною пневмонією, синдром ММА (метрит-мастит-агалактія), викликаними мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину.

Собаки, коти: лікування тварин при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, органів дихання і сечостатевої системи, а також при хворобах шкіри і зовнішнього слухового апарату, ранових інфекціях, викликаних мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину.

Спосіб застосування та дози

Підшкірно в дозі:

- велика рогата худоба, вівці, кози – 2,5 мл препарату на 100 кг маси тіла один раз на добу (2,5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тіла).

Внутрішньом'язово в дозі:

- свині – 2,5-5,0 мл препарату на 100 кг маси тіла один раз на добу (2,5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тіла);

- собаки, коти – 0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини один раз на добу.

Курс лікування – 3 доби, а при сальмонельозі – 5 діб.

В одне місце можна вводити не більше 10,0 мл – для великої рогатої худоби, 2,5 мл – для поросят, собак і котів *, 5,0 мл – для дорослих свиней.

* - для собак і котів при розведенні з рівною кількістю води для і ін'єкцій.

Протипоказання

Підвищена чутливість до енрофлоксацину.

Не застосовувати собакам і котам в перші 12 місяців життя, а собакам великих порід – в перші 18 місяців життя, вагітним сукам та свиноматкам, а також сукам в період лактації.

Не призначати тваринам з клінічними ознаками захворювань центральної нервової системи, опорно-рухової системи або пошкодження хрящів суглобів.

Не застосовувати одночасно з препаратами тетрациклінового ряду, макролідами (еритроміцин), хлорамфеніколом, теофіліном.

Не застосовувати одночасно з імунодепресантами, циклоспорином або його аналогами.

Енрофлоксацин не слід застосовувати для профілактики.

Не застосовувати при виявленні стійких штамів патогенних бактерій, резистентних до хінолонів.

Застереження

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 12 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока людьми дозволяється через 4 доби після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 і 200 мл. Вторинна упаковка – картонна коробка.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5° С до 25° С.

Термін придатності 

2 роки.

Після першого відбору з флакона препарат необхідно використати протягом 14 діб, в умовах зберігання в темному місці при температурі від 0 до 5° С.

Написати огляд