Окситетравет 20% (розчин для ін'єкцій)

Окситетравет 20% (розчин для ін'єкцій)
Окситетравет 20% (розчин для ін'єкцій)
Інгрідієнти: Окситетрацикліну гідрохлорид
Застосування: ін'єкційний
Тип препарату: Антибіотик

Опис

Масляниста рідина від жовтуватого до червоно-жовтого кольору.

Склад

1мл препарату містить діючої речовини:
окситетрацикліну гідрохлорид - 200,0 мг.

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01АА06 - окситетрациклін.

Окситетрациклін - антибіотик, належить до групи тетрациклінів.

Механізм дії полягає в пригніченні синтезу білків шляхом зв'язування з 30S рибосомальною субодиницею чутливих до препарату мікроорганізмів, тим самим не допускаючи повідомлення рибосом з аміноацілтранспортною-РНК. Вважають також, що окситетрациклін в зворотньому напрямку зв'язується з 50S рибосомами і змінює проникність цитоплазматичної мембрани чутливих мікроорганізмів. Окситетрациклін здатний також у високих концентраціях пригнічувати синтез білків в клітинах.

Препарат має широкий спектр бактеріостатичної дії відносно грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів: Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp., Brucella spp., Haemophilus spp., E. сoli, Pasteurella spp., Klebsiella spp., Erysipelothrix spp., Fusobactetium spp., Salmonella spp., та найпростіші (Protozoa), мікоплазми (Mycoplasma spp.), псевдомонади (Pseudomonas spp.), рикетсії (Rickettsia spp.) і хламідії (Chlamidya spp.).

Після введення препарату відбувається поступова абсорбція окситетрацикліну. Період напіввиведення у собак становить, приблизно 4-6 годин, 4,3-9,7 годин - у великої рогатої худоби, 6,7 годин - у свиней, 3,6 годин - у овець. Окситетрациклін проникає практично в усі органи і тканини, але найбільший рівень спостерігається в легенях, печінці, жовчі, репродуктивних органах і нирках. У низьких концентраціях окситетрациклін виявляється в цереброспинальній рідині, але його концентрація не досягає терапевтичного рівня. Окситетрациклін не утворює метаболітів. З організму виводиться з сечею і жовчю, а також з молоком.

Показання до застосування 

Лікування великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней і собак хворих бронхопневмонією, плевропневмонією, ентеритом, септицемією, маститом, метритом, копитною гниллю, мікоплазмоз, хламідіоз, а також при захворюваннях органів дихання, сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, викликаних мікроорганізмами, чутливим до окситетрацикліну.

Спосіб застосування та дози 

Внутрішньом'язово в дозі:

- велика рогата худоба - 1,0 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини;

- вівці, кози - 1,0 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини;

- свині, телята - 1,0 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини;

- собаки - 0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини.

Застосовують з інтервалом 48 години, курс лікування 3-5 діб, в залежності від призначення лікаря ветеринарної медицини.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до окситетрацикліну, а також тваринам з нирковою та печінковою недостатністю.

Не застосовувати одночасно з антибіотиками, що володіють бактерицидною дією, такими як пеніцилін, а також з нестероїдними протизапальними засобами.

Не застосовувати коням.

Застереження 

Забій тварин на м'ясо та споживання молока в їжу людям дозволяється відповідно через 12 та 4 доби після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50 і 100 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання 

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 °С до 25 °С.

Термін придатності 

2 роки.

Після першого відбору з флакону препарат необхідно використати протягом 14 діб в умовах зберігання в темному місці при температурі від 0° до 5 ° С.

Написати огляд