Проверавет (таблетки)

Проверавет (таблетки)
Проверавет (таблетки)
Інгрідієнти: медроксипрогестерону ацетат
Застосування: Перорально
Тип препарату: Гормональний

Опис

Пігулки від білого до сіруватого кольору зі специфічним запахом.

Склад

Одна таблетка (0,12 г) препарату містить діючої речовини:

медроксипрогестерону ацетат - 5,0 мг.

Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, тальк, кальцію стеарат.

Фармакологічні властивості

AТСvet QG, ветеринарні препарати, що впливають на сечостатеву систему й полові гормони (QG03A - гормональні контрацептиви для системного застосування).

Діючою речовиною препарату є медроксипрогестерону ацетат - синтетичний прогестин, аналог прогестинів, що продукуються жовтим тілом. Дія полягає в перетворенні проліферативного ендометрія в секреторний, підсилює гіпертрофію міометрія і пригнічує скорочення матки. Залежно від дози пригнічує секрецію гіпофізарних гонадотропінів, володіє антиінсуліновию дією. У тварин медроксипрогестерону ацетат має виражений адренокортикальний ефект і пригнічує виділення адренокортикотропного гормону і кортизолу.

Медроксипрогестерон володіє антиестрогенною дією і знижує рівень тестостерону в плазмі крові самців.

Показання до застосування 

Препарат Проверавет застосовують самкам і самцям собак і кішок:

- сучкам і кішкам для затримки і переривання тічки;

- котам і кобелям - для зниження статевої активності і корекції небажаної поведінки (мічення території сечею, внутрішньовидової агресії, підвищеної збудливості).

Препарат також запобігає виникненню ознак псевдовагітності і лактації.

Спосіб застосування та дози

Препарат Проверавет застосовують перорально, примусово на корінь язика або з невеликою кількістю корму за 1-2 години до основного годування тварини в дозах:

Кішки:

- для попередження тічки - 1 пігулка 1 раз на тиждень, застосовувати препарат протягом періоду, коли бажано відстрочити тічку. Після відміни препарату полювання настає приблизно через 2 тижні. Препарат не можна застосовувати довше 18 місяців.

- для припинення тічки - 1 пігулка 1 раз на добу протягом 3-5 діб до припинення ознак тічки, не пізніше ніж на третій день після початку тічки, а потім 1 пігулка 1 раз на тиждень. Переривати тічку можна не частіше ніж 2 рази на рік.

Коти:

- при появі ознак статевого збудження, для заспокоєння і корекції небажаної поведінки (мічення території сечею, внутрішньовидової агресії, підвищеної збудливості) - 1 таблетка 1 раз на добу протягом 8 діб і далі по 1 таблетці - 1 раз в тиждень.

Суки:

- для попередження тічки - 1 таблетка на 10 кг маси тіла тварини 1 раз на добу за 7-15 діб до припинення тічки, після припинення застосування препарату полювання настає через кілька днів; препарат не можна застосовувати довше ніж 32 діб безперервно;

- для припинення тічки - 1 таблетка на 10 кг маси тіла тварини 1 раз на добу протягом перших 3 діб, а потім 2 таблетки на 10 кг маси тіла тварини 1 раз на добу протягом 7 днів до припинення ознак тічки, не пізніше ніж на третій день після початку тічки. Після відміни препарату тічка зазвичай починається через 4-9 місяців. Не рекомендується застосовувати препарат частіше, ніж 2 курси на рік.

Кобелі:

- при появі ознак статевого збудження, для заспокоєння і корекції небажаної поведінки (мічення території сечею, внутрішньовидової агресії, підвищеної збудливості) - 4 таблетки на 10 кг маси тіла тварини на добу протягом 8 діб, а потім 2 таблетки на 10 кг маси тіла тварини на добу протягом 8 діб.

Протипоказання

Препарат не застосовують тваринам в період вагітності і лактації, та при псевдовагітності і лактації!

Препарат не застосовують при захворюваннях сечостатевої та ендокринної систем, порушення регулярності статевого циклу, пухлинах молочної залози, у статевонезрілих тварин (до першої тічки)!

Препарат не застосовують, якщо після виникнення тічки пройшло більше 2 діб!

Застереження 

При тривалому застосуванні можливі зміни статевого циклу, збільшення молочних залоз, надмірний апетит і збільшення маси тіла.

Препарат застосовувати під наглядом ветеринарного лікаря, особливо для собак породи борза.

Форма випуску

Блістери по 10 таблеток. Вторинна упаковка - картонна коробка по 10, 20, 50 та 100 таблеток.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей, місце при температурі від 10 до 25° С.

Термін придатності

3 роки.

Написати огляд